Wiotka skóra to problem dotyczący zarówno twarzy, jak i całego ciała. Starzenie się jest nieuniknionym i naturalnym biologicznym procesem, na który wpływ mają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Skóra ulega zazwyczaj starzeniu szybciej niż pozostałe narządy naszego ciała, a efekt tego procesu jest najbardziej widoczny. Jednym z efektów jest wiotkość i spadek elastyczności, które widocznie postępują wraz z upływem lat.

Wiotka skóra – przyczyny i metody leczenia. Poznaj moc bezinwazyjnych liftingów!

Skąd się bierze wiotka skóra? Poznaj przyczyny jej powstawania

Wiotka skóra powstaje na skutek procesu, który może mieć najróżniejsze przyczyny. Zwykle związany jest z naturalnymi, fizjologicznymi procesami starzenia. W tym przypadku, w miarę upływu czasu, skóra traci swoje naturalne rusztowanie, staje się sucha i zaczyna tracić swoją jędrność. Wiotkość skóry może pojawiać się także jako jeden z efektów nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV (fotostarzenie). Powoduje ono m.in. znaczną utratę jej elastyczności i efekt nadmiaru skóry, dochodzi bowiem do rozpadu i zaniku kolagenu i elastyny, które stanowią jej swoistą podporę. Badania dowodzą, że wiek biologiczny skóry systematycznie narażanej na kontakt ze słońcem, a więc szczególnie w obrębie twarzy, dekoltu i dłoni, wyprzedza nawet o 30 lat naturalny wiek metrykalny!

W przypadku twarzy następuje, postępujące z czasem, opadania jej owalu. Jest ono wynikiem ścieńczenia i wysuszenia skóry oraz zmian w jej elastyczności. Utrata konturów twarzy następuje także w wyniku zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej i zwiotczenia mięśni mimicznych.

W przypadku ciała utrata elastyczności skóry może być także spowodowana znaczną utratą masy ciała, pojawia się również u wielu kobiet po ciąży, problem dotyczy wtedy najczęściej okolicy brzucha. Miejscami problematycznymi są również dla wielu pań ramiona czy wewnętrzna strona ud.

Objawy starzenia się skóry, w tym jej wiotczenie, są cechą indywidualną każdego człowieka i często nie są związane z wiekiem. Naturalny proces jest nieunikniony i jest konsekwencją upływającego czasu. Mamy natomiast wpływ na starzenia tzw. zewnątrzpochodne, gdyż zależy ono od tego, jak obchodzimy się z naszą skórą (opalanie, używki, dieta, styl życia).

Co na wiotką skórę? Najskuteczniejsze metody leczenia!

Problem wiotkiej skóry wymaga konsultacji z dermatologiem. Spotkanie ma na celu analizę i ocenę stanu skóry oraz zaplanowanie skutecznej terapii. Ważne, aby rozróżnić zwiotczenie skóry od jej tzw. „zwisania”, „opadania”, aby ukierunkować leczenie – działać bezpośrednio na regenerację skóry i/lub uzupełniać ubytki tkanki podskórnej. Wszelkie terapie mają natomiast za zadanie odmłodzić skórę, sprawić, że nabędzie ona z powrotem cech skóry młodej. Dermatologia i medycyna estetyczna oferują skuteczne sposoby leczenia wiotkości i nadmiernego „opadania” skóry. Doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych stanowią obecnie zabiegi z użyciem nowoczesnych technik zabiegowych i innowacyjnych technologii. Poprzez zabiegi zwiększamy napięcie zwiotczałej tkanki, które następuje na skutek obkurczania się włókien kolagenowych, jak również stymulujemy procesy odnowy skóry.

Bezinwazyjne liftingi

Terapie te stanowią doskonałą alternatywę chirurgii. Obecne technologia pozwala na uzyskiwanie zbliżonych efektów estetycznych bez wyłączania pacjenta z normalnego funkcjonowania a zamierzone efekty również uzyskuje się w wyniku jednego zabiegu, dodatkowo dochodzi do przebudowy skóry i znacznej poprawy jej kondycji. Sporą popularnością wśród tzw. „bezinwazyjnych liftingów” cieszą się urządzenia pracujące w nowoczesnej technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound - zogniskowana fala ultradźwiękowa).

Nowy wymiar liftingu skóry

Innowacyjna technologia. Świetny efekt bez okresu rekonwalescencji.

Nieinwazyjny lifting ciała i twarzy

Metoda jest bezpieczna a jej działanie i skuteczność poparte są badaniami. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu do skóry pacjenta specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe wnikające w głąb tkanek. W wyniku selektywnego podgrzania tkanki obkurczają się a powstałe w skórze mikrouszkodzenia stymulują wytwarzanie nowego kolagenu. To doskonała terapia dla osób z widocznym spadkiem napięcia oraz widocznymi śladami zwiotczenia skóry. Zabieg stosuje się w przypadku - drobnych i głębokich zmarszczek, obniżenia linii brwi, obwisłych policzków, podwójnego podbródka. Modelowanie w ten sposób twarzy jest wyjątkowo precyzyjne – podnosimy i zwiększamy napięcie skóry, dzięki czemu nabiera ona młodszego i świeżego wyglądu. Zabiegi sprawdzają się także w przypadku wiotkiej skóry szyi, dekoltu jak również wiotkości skóry brzucha, wewnętrznej strony ramion, ud, czy w przywracaniu jędrności skóry nad kolanami. W wyniku terapii możemy uzyskać efekt liftingu i odmłodzenia niemal każdej okolicy ciała. Skuteczność terapii zależy w dużej mierze od doświadczenia lekarza. To on decyduje, którą z wymiennych głowic zabiegowych wybrać i na jakiej głębokości skóry i tkanki podskórnej wykonać zabieg, aby uzyskać oczekiwany rezultat.Terapia jest bardzo skuteczna. Naturalny efekt odmłodzenia i liftingu widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się napięta. Proces odnowy włókien kolagenowych postępuje stopniowo przez 3 – 6 miesięcy i wtedy też osiągamy maksymalny i spektakularny efekt. Dzięki tej terapii możemy odmłodzić pacjenta wizualnie, jak i odmłodzić i przebudować jego skórę.

Niebywałymi zaletami zabiegu są bezinwazyjność, brak rekonwalescencji i możliwość wykonywania go niezależnie od pory roku i nasłonecznienia.

Ultradźwięki i fala radiowa

Bezinwazyjnego ujędrnienia i zagęszczania skóry można dokonać z pomocą tzw. termoliftingu. Technologia ta wykorzystuje promieniowanie podczerwone, które emitowane jest przez specjalistyczną głowicę zabiegową. Wysyłane do skóry fale powodują podgrzanie jej głębokich warstw do ok. 40-44’C. W ten sposób następuje skrócenie włókien kolagenowych i stymulacja produkcji nowych – co w rezultacie daje efekt liftingu skóry i poprawy jej kondycji.

Redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry jednocześnie

Sposoby na wiotką skórę powiek

W obrębie górnych powiek również występują problemy z wiotkością. Kiedy skóra staje się luźna, sprawia wrażenie, jakby było jej w nadmiarze. Jej nieinwazyjny lifting umożliwia znana od lat technologia fali radiowej (RF).Dzięki specjalnie zaprojektowanym końcówkom zabiegowym i opracowaniu metody ochrony gałki ocznej, możemy w bardzo precyzyjny sposób wykonać zabieg na tak delikatnym obszarze i zniwelować problem opadającej górnej powieki, uzyskując efekt jej uniesienia. Zabieg polega na kontrolowanym podgrzaniu kolagenu zawartego w skórze, powodując w pierwszej fazie obkurczenie jego włókien i zapoczątkowanie procesów odnowy. Skóra staje się jędrna i elastyczna, powieka unosi się „otwierając” oko. Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennych obowiązków, ponieważ naskórek nie zostaje uszkodzony a przemiany zachodzą w głębszych warstwach skóry. Efekt zabiegu narasta dodatkowo z czasem.

Plazma

Korekcji wiotkości skóry powiek można dokonać także przy użyciu tzw. czwartego stanu skupienia, czyli Plazmy. Terapia pozwala pozbyć się pierwszych oznak starzenia, odmłodzić okolicę oka i nadać świeży wygląd spojrzeniu. Pożądany efekt uzyskujemy już po jednym zabiegu a terapia, przeprowadzana przez doświadczonego lekarza, jest bezpieczna dla pacjenta. Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy, zakończone jest specjalną igłą, która przykładana do skóry tworzy na niej kontrolowane mikrouszkodzenia termiczne. Uszkodzenie jest w pełni kontrolowane, dotyczy górnych warstw skóry. Uruchomione zostają w ten sposób procesy naprawcze, dochodzi do przebudowy kolagenu, ujędrnienia i zagęszczenia skóry a dodatkowo spłycenia zmarszczek. Zabieg zakłada kilka dni rekonwalescencji, ze względu na zmiany pojawiające się w obrębie skóry (strupki, będące wynikiem gojenia się naskórka).

Inteligentne rozwiązanie do bezinwazyjnego liftingu powiek

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący medyczny dwutlenek węgla. Wprowadzając go za pomocą iniekcji zwiększamy dotleninie i odżywienie miejsca zabiegowego. Dochodzi do silnej stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystywanym w przypadku wiotkiej skóry ramion, brzucha i okolicy oczu.

Dwutlenek węgla może pobudzić Twoją skórę do odnowy i regeneracji. 

Laserowa blefaroplastyka

Inną metodą liftingu skóry powiek jest laserowa blefaroplastyka. To doskonała metoda na tzw. „opadające powieki”, czasem ograniczające nawet pole widzenia. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry w obrębie górnej powieki. Terapia z użyciem lasera, w porównaniu z tradycyjną metodą chirurgiczną, charakteryzuje się znacznie krótszym czasem gojenia, znacznie krótszym okresem rekonwalescencji i mniejszym dyskomfortem.

Nowoczesna platforma laserowa

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

Terapia kolagenowa

Kolagen stanowi najważniejsze włókno podporowe, które sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Z czasem następuje proces stopniowego zanikania kolagenu, w wyniku którego skóra zaczyna tracić sprężystość, jędrność i staje się wiotka. Preparat na bazie kolagenu, podany w formie mezoterapii, ma na zasadzie biostymulacji uzupełnić jego niedobory oraz zniwelować efekty jego ubytków. Terapia jest bardzo skuteczna w walce z wiotkością skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy innych części ciała. Zabieg jest bardzo bezpieczny i może być stosowany niezależnie od wieku pacjenta. Terapii możemy poddawać młodą skórę w celu hamowania procesów starzenia lub skórę dojrzałą, by przywrócić jej napięcie i młody wygląd. Zabiegi mezoterapii nie wyłączają z normalnego funkcjonowania, małe siniaki, które mogą się zdarzyć, można zakryć makijażem lub usunąć je przy użyciu odpowiedniego sprzętu laserowego.

Laseroterapia

Zabiegi laserowe mają wieloaspektowe działanie na skórę. To doskonała terapia, w wyniku której oprócz efektów leczniczych i poprawy jakości skóry, możemy bowiem uzyskiwać efekty jej odmłodzenia i liftingu. Technologia laserowa jest nieustannie udoskonalana. Wysiłek poświęcony pracy i badaniom nad tym rodzajem zabiegów zmierza w stronę uczynienia ich jak najmniej inwazyjnymi. Dąży się do minimalizowania okresu rekonwalescencji i ilości potrzebnych sesji zabiegowych oraz zwiększenia efektywności zabiegów – czyli do tego, na czym zależy pacjentom i lekarzom. Zabiegi laserowe nie muszą już zatem kojarzyć się z wyłączeniem z normalnego funkcjonowania, długim okresem gojenia i ogólnym uczuciem dyskomfortu. Te same problemy można obecnie leczyć bez- lub małoinwazyjnie. Obecnie doskonałymi urządzeniami są lasery działające w innowacyjnej technologii pikosekundowej. Umożliwiają one zabiegi fotoodmładzania, jak również resurfacing z wykorzystaniem końcówki frakcyjnej w technologii pikosekundowej. Możemy działać na poprawę struktury skóry w zakresie drobnych niedoskonałości, płytkich zmarszczek, zmarszczek palacza, odświeżenia skóry wokół oczu, spłycenia drobnych blizenek do blizn potrądzikowych włącznie. Dodatkowo mamy możliwość redukcji zmian barwnikowych, tych powierzchniowych, jak i tych umieszczonych głęboko pod skórą. W wyniku zabiegu dochodzi do wzrostu syntezy włókien kolagenowych, uzyskujemy widoczną poprawę kondycji skóry, jej gęstości, elastyczności, rozjaśnienia oraz odświeżenia kolorytu. Zabiegi stanowią wszechstronną terapię kondycjonującą skórę. Terapia ta spełnia w pełni oczekiwania pacjentów – podczas jednej sesji zabiegowej możemy osiągnąć doskonałe efekty z minimalnym okresem rekonwalescencji. Co ważne, zastosowana technologia wpływa na bezpieczeństwo zabiegów.

Korekta ubytków objętości

Oprócz wspomnianej technologii HIFU, laseroterapii, terapii kolagenowej, zabiegami, które wspomagają regenerację i wzrost jędrności skóry, są zabiegi uzupełniające braki tkanki podskórnej. Stosuje się w tym celu m.in. preparaty na bazie kwasu hialuronowego lub implantację specjalistycznie przygotowanej tkanki tłuszczowej. Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego umożliwiają precyzyjne uzupełnienie brakujących objętości (redukcja doliny łez, bruzd nosowo-wargowych, uzupełnienie objętości kości policzkowych, dołów skroniowych, nawilżenie i modelowanie ust) dając efekt liftingu twarzy.
Oprócz efektu wypełnienia w wyniku zabiegu kwas hialuronowy podany w skórę mechanicznie pobudza obecne w niej fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co powoduje przebudowę tkanki w tym miejscu i ogólną poprawę kondycji skóry. Zabiegi wypełniania autologiczną tkanką tłuszczową, umożliwiają separację wcześniej odessanej tkanki tłuszczowej i uzyskanie frakcji bogatej w najmłodsze, żywotne komórki tłuszczowe, jak również cenne komórki macierzyste, które nie tylko uzupełniają braki objętości, ale również mocno regenerują tkankę. Zabiegi są małoinwazyjne, nie powodują  obrzęków i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Oprócz właściwości wypełniających i odmładzających, wykorzystując zdolność komórek macierzystych do ciągłego samoodnawiania, uzyskujemy również efekty rewitalizacji i odbudowy skóry. Te dwa fakty wpływają  na znaczne podniesienie skuteczności zabiegu i trwałości jego efektów. Kolejnym zabiegiem, który wykorzystuje regeneracyjne właściwości komórek macierzystych jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym, które jest pozyskiwane z krwi pacjenta, w wyniku procesu wirowania. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu silnie stymulują produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego. Zapraszamy na konsultacje do Kaniowscy Clinic, a ułożymy dla Ciebie spersonalizowany plan leczenia!

Przywraca sprężystość skórze, modeluje kontur twarzy

Osocze bogatopłytkowe

Umów się na konsultację

+ (48) 71 322 69 09
+ (48) 71 322 76 42
+ (48) 511 228 899

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00Plac Teatralny
Wybrane dni: od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

E-mail

gabinet@dermapuls.com.pl
inny@dermapuls.com.pl