Karboksyterapia to terapeutyczne zastosowanie dwutlenku węgla (CO2), mające na celu zwiększenie metabolizmu i regeneracji skóry. Terapia polega na śródskórnym lub podskórnym  precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek CO2, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Karboksyterapia przyśpiesza metabolizm komórkowy, poprawia krążenie, stymuluje produkcję nowego kolagenu, przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Dwutlenek węgla może pobudzić Twoją skórę do odnowy i regeneracji. Zaufaj karboksyterapii.

Po raz pierwszy karboksyterapię zastosowano w 1932 r. w Royal Spa we Francji – w balneoterapii, w leczeniu zaburzeń stawowych oraz zaburzeń naczyń tętniczych i żylnych. Następnie, od 1953 r. karboksyterapią leczono choroby układu krążenia. Po 60 latach stosowania tej metody w medycynie, karboksyterapię, z uwagi na jej dobroczynne działanie i skuteczność udowodnioną w licznych badaniach,  zaczęto stosować również w medycynie estetycznej na całym świecie.

Zabiegi karboksyterapii mogą być stosowane w formie samodzielnej kuracji lub w terapii łączonej z innymi zabiegami m.in. mezoterapią, laseroterapią, czy peelingami.

Przebieg zabiegu karboksyterapii:

Karboksyterapia polega na podawaniu w podskórne tkanki kontrolowanej ilości medycznego dwutlenku węgla. W zależności od wskazań dobiera się właściwą głębokość i kąt iniekcji. Przy problemach skórnych na twarzy i dekolcie czy przy korekcji rozstępów wykonuje się podskórne wkłucia pod kątem 30º, w przypadku głębszego śródskórnego zastosowania gazu np. w redukcji tkanki tłuszczowej, kąt ten wynosi 45º. Nowoczesne urządzenia medyczne przeznaczone do karboksyterapii zapewniają bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Gaz jest sterylny, jego ilość i prędkość podania jest ściśle kontrolowana. Udoskonalona metoda podgrzewania gazu wpływa na redukcję bólu a czujniki wkłucia zapobiegają powstawaniu siniaków.

Karboksyterapia jest metodą bezpieczną, bardzo mało inwazyjną, wszechstronną.

Wskazania – karboksyterapia

  • redukcja cellulitu
  • zmniejszanie rozstępów i blizn
  • przyśpieszenie gojenia ran i odmrożeń
  • likwidacja zmarszczek
  • usuwanie cieni pod oczami, worków pod oczami
  • redukcja tkanki tłuszczowej (np. likwidacja podwójnego podbródka)
  • rewitalizacja skóry (zwiotczenia poporodowe lub związane z wiekiem)
  • zapobieganie wypadaniu włosów (wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych)
  • zaburzenia krążenia (zimne stopy i dłonie)
Efekt jest spektakularny i długotrwały. Rekomendujemy wykonanie serii od 5 do 15 zabiegów (w zależności od problemu) dla uzyskania optymalnych efektów.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl