fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Do czego wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest bezpieczną, skuteczną i innowacyjną metodą wykorzystywaną w medycynie estetycznej. Terapia z jego wykorzystaniem pozwala na skrócenie czasu leczenia do minimum i jest bardzo efektywna w porównaniu z innymi zabiegami. Zabieg wykorzystuje płytki krwi pacjenta, co oprócz zapewnienia bezpieczeństwa może przyspieszyć naturalny proces gojenia, przynosząc jednocześnie optymalną ulgę w bólu. Wykazano również dużą efektywność terapii osoczem w walce z objawami starzenia się skóry, jako terapia wspomagająca redukcję cieni pod oczami i w przypadku łysienia o różnym stopniu nasilenia.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Leczniczy wpływ
Czego można spodziewać się po zabiegu?
Zastosowanie w medycynie estetycznej
Odczucia po zabiegu
Cena zabiegu i przeciwwskazania

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Krew każdego człowieka składa się z tych samych składników: białych krwinek, czerwonych krwinek, płytek krwi i osocza. Płytki krwi są niezbędnymi produktami terapii, ponieważ posiadają właściwości leczniczo-regeneracyjne. Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który – jak wskazuje nazwa – zawiera ich zwiększone stężenie, dlatego jest tak cenny w różnego typu terapiach. Płytki krwi mają bowiem wpływ na naprawę tkanek i gojenie się ran, co jest zasługą specjalnych białek znajdujących się w ich składzie. Płytki krwi nie tylko inicjują proces gojenia, ale zmniejszają też stan zapalny i ból. Podczas przeprowadzania zabiegu od pacjenta pobiera się małą próbkę krwi i umieszcza ją w specjalistycznej wirówce. Proces ten oddziela płytki krwi od innych składników krwi. Stężone płytki krwi są następnie wstrzykiwane w obszar ciała, który wymaga leczenia.

Lecznicze wykorzystanie osocza bogatopłytkowego

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest stosowana w ortopedii i medycynie regeneracyjnej, na przykład przy leczeniu schorzeń obejmujących:

  • zapalenia stawów i przewlekłe zapalenia ścięgien (tendinoza),
  • ból bioder, stawów kolanowych i ramion,
  • kontuzje sportowe,
  • urazy więzadeł i tkanki mięśniowej,
  • ma także szeroki zakres zastosowań w medycynie estetycznej, o czym więcej dowiecie się w dalszej części artykułu.

Podczas konsultacji dotyczących terapii osoczem bogatopłytkowym lekarz omówi procedurę, zapozna się z historią choroby i przeprowadzi wstępne badanie lekarskie. Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu pielęgniarka pobiera od pacjenta krew i umieszcza ją w wirówce, aby wyizolować płytki krwi. Po przygotowaniu roztworu wybrany obszar leczenia jest czyszczony środkiem antyseptycznym i – w razie potrzeby – znieczulany miejscowo. Znieczulenia nie stosuje się jednak zwykle w przypadku zabiegów rewitalizujących i estetycznych. Jeśli chodzi o leczenie stawów i innych tkanek wewnętrznych, zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem USG. Całą procedurę można uznać za bezbolesną, sprawiającą jedynie na początku drobną niewygodę.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Po zabiegu następuje dwudniowy okres powrotu do zdrowia. Podczas regeneracji normalnym zjawiskiem jest pewien dyskomfort, który jednak szybko mija. W zależności od obszaru i miejsca wykonania zabiegu, a także od tego, czy przeprowadzany zabieg był zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, czy ortopedii i medycyny regeneracyjnej, pierwsze efekty terapii można zauważyć już po upływie od 2 do 8 tygodni.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej. Jakich efektów można się spodziewać i jak prezentują się ceny zabiegów?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przynoszą również doskonałe efekty w medycynie estetycznej. Sprawdźcie, jakich efektów można się spodziewać i jak przedstawiają się ceny tego typu zabiegów. Terapia ta, w zależności od potrzeb pacjenta, ma wpływ na zmniejszanie widoczności zmarszczek i widoczne odmłodzenie skóry poprzez stymulację naturalnej i intensywnej regeneracji. Skóra jest bardziej napięta, ma zdrowszy, promienny koloryt, a zmarszczki zostają widocznie wygładzone. Opisywane terapie przynoszą również zadowalające efekty w przypadku zagęszczania i poprawy wyglądu włosów. Zabieg stymuluje mieszki włosowe do wzrostu nowych włosów, a przy tym jest całkowicie naturalny i bezpieczny.

osocze bogatopłytkowe

Odczucia po zabiegu

Dzięki temu, że zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego obejmuje zastosowanie własnych płytek krwi pacjenta, nie powoduje niepożądanych reakcji alergicznych. Możliwe jest jednak, że odczuwalnymi niedogodnościami, które mogą pojawić się tuż po zabiegu, będzie miejscowe podrażnienie, dolegliwości bólowe lub niewielkie krwawienie w miejscu wkłucia. Większość z nich mija samoczynnie w krótkim czasie. Większość osób może powrócić do normalnej aktywności niemal natychmiast po przeprowadzonym zabiegu. Średni czas wykonania zabiegu wynosi około pół godziny.

Cena zabiegu i przeciwwskazania

Koszty przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mogą się różnić w zależności od obszaru wymagającego ostrzykiwania i rodzaju schorzenia. Często terapia wymaga kilku spotkań, które mogą odbywać się cyklicznie co 2-3 miesiące. Wszystko jednak jest uzależnione od indywidualnego przypadku i dopasowanego do niego planu leczenia.

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego może być zastosowana u większości ludzi. Jednakże istnieje kilka przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Przykładem może być małopłytkowość lub trudności z krzepnięciem krwi, dlatego ważne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Zabiegi przeprowadzone w specjalistycznej klinice przez doświadczonych specjalistów mogą zagwarantować bezpieczeństwo, skuteczność i komfort podczas ich wykonywania. Dlatego też warto zaufać profesjonalistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas