fbpx
liposukcja ud Kaniowsy Clinic o zabiegu

Konsultacje on-line z naszymi lekarzami

Profesjonalna porada w nowoczesnej formie: video, foto, e-recepta

Liposukcja ud to dość często wykonywany zabieg z zakresu chirurgii estetycznej. Ideą jest usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występuje ona w nadmiernej ilości, w celu wymodelowania sylwetki i poprawy wyglądu. Oczywiście podstawowymi metodami likwidowania nadwyżki tłuszczu są dieta oraz wysiłek fizyczny. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze są to skuteczne metody. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna jest w stanie sprostać takim wyzwaniom.

Spis treści
Różne metody
Przebieg zabiegu
Zalecenia po zabiegu
Jak się przygotować do zabiegu?
Przeciwwskazania
Efekty
Dlaczego Lipo Life 3G?
Liposukcja i lipotransfer

Czym jest liposukcja ud?

Liposukcja ud to zabieg, który w klinikach medycyny estetycznej wykonuje się już od wielu lat. Istnieje kilka różnych metod i sposobów chirurgicznych na usunięcie nadmiaru tłuszczu z tej okolicy. Na przykład tkankę można usuwać za pomocą ultradźwięków, czy specjalnych roztworów. Obecnie najbardziej popularnym sposobem jest wykorzystanie specjalnego urządzenia- lasera LipoLife 3G. Technologia ta pozwala na wykonywanie minimalnie inwazyjnych zabiegów, a oprócz tego maksymalizuje uzyskiwane efekty estetyczne, dodatkowo obkurczając skórę w miejscu wykonywania procedury. Liposukcję można wykonywać w różnych okolicach anatomicznych ciała, najczęściej jest to usuwanie tkanki z brzucha i pośladków. W przypadku mężczyzn nierzadko usuwa się tłuszcz z klatki piersiowej, gdy cierpią oni z powodu ginekomastii lub lipomastii. W ostatnim czasie dużą popularność zyskał zabieg, który usuwa nadmiar komórek tłuszczowych (adipocytów) z powierzchni ud. Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to metoda na wyleczenie otyłości. Przeprowadzenie zabiegu daje jednak możliwość korekcji wyglądu sylwetki, szczególnie gdy tkanka tłuszczowa jest oporna na działanie ćwiczeń fizycznych oraz diety.

Przebieg zabiegu

Cała procedura składa się z kilku etapów. Zaczyna się od konsultacji ze specjalistą, która odbywa się na jakiś czas przed zabiegiem. Lekarz podczas wizyty zbierze dokładny wywiad, obejrzy pacjenta oraz omówi możliwe do uzyskania efekty. Badany dostanie zalecenia, w jaki sposób ma się przygotować do zabiegu. Wysyłany jest również na szereg badań, niezbędnych, żeby móc wykonać usuwanie tłuszczu. Gdy pacjent spełni wszystkie wymagania, można przystąpić do właściwego zabiegu. Procedura jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Wykonywane jest niewielkie (kilkumilimetrowe) nacięcie w polu, które podlega zabiegowi. Doświadczony chirurg, rozcinający skórę, robi to w takiej lokalizacji, żeby uraz był niewidoczny po zagojeniu. Przez nacięcie można wprowadzić odpowiednie kaniule, służące do wyprowadzenia tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu wykorzystuje się laser Lipo Life 3G. Technologia laserowa uwalnia adipocyty (komórki budujące tkankę tłuszczową) oraz komórki macierzyste, bez uszkadzania ich. Daje to możliwość ewentualnego wykorzystania pobranego materiału, w celu przeszczepienia go w inną okolicę anatomiczną (lipotransfer). Zabieg kończy się, gdy wcześniej założona ilość tłuszczu zostanie usunięta. Podczas wykonywania procedury pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort. Po zabiegu w miejsca nacięć zakładane są specjalne uciskające opatrunki. Kilka tygodni później powinna się odbyć konsultacja, podczas której wspólnie z lekarzem można ocenić osiągnięte rezultaty.

Zalecenia po wykonanym zabiegu

Lista zaleceń po usunięciu nadmiaru tłuszczu z okolicy uda nie jest krótka, jednak należy pamiętać, że przestrzeganie jej zwiększa prawdopodobieństwo na uzyskanie pożądanego efektu estetycznego i zapobiega wystąpieniu powikłań. Pacjent musi pamiętać o regularnej zmianie opatrunków. Zapewnia to właściwe gojenie się nacięć i ich niewielką widoczność w przyszłości. Utrzymywanie odpowiedniej higieny w okolicach zabiegu zapobiegnie infekcjom. Ważna jest również prawidłowa dieta. Przez kilka tygodni należy zrezygnować z sauny i basenu. Jeżeli lekarz wykonujący zabieg zalecił jakieś środki farmakologiczne, to należy je stosować.

W jaki sposób dobrze przygotować się do liposukcji ud?

Tak jak wspomnieliśmy, pierwszym etapem liposukcji ud jest wizyta u lekarza, który zajmuje się wykonywaniem tego typu zabiegów. Podczas konsultacji dyskutowane są oczekiwania i możliwe do osiągnięcia efekty. Zbierany jest dokładny wywiad od pacjenta. Lekarz dokładnie ogląda i bada miejsca, które będą poddane zabiegowi. Specjalista zaleca również wykonanie badań kontrolnych z krwi pacjenta, takich jak morfologia krwi, parametry stanu zapalnego, wskaźniki krzepnięcia, kreatynina, enzymy wątrobowe. Czasem zaleca się badanie moczu i EKG. Lekarz, który przeprowadza konsultację, wyda również szereg zaleceń. Mogą one dotyczyć na przykład odstawienia dotychczas stosowanych leków.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Mimo że zabieg jest bardzo bezpieczny, istnieje szereg przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 • źle kontrolowana cukrzyca,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • niektóre choroby neurologiczne,
 • niektóre choroby endokrynologiczne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • niewydolność wątroby,
 • niewydolność nerek,
 • infekcje skóry w miejscu wykonywania zabiegu.

Przed i po zabiegu, czyli efekty liposukcji ud

Pierwsze efekty liposukcji ud są widoczne zaraz po zakończeniu zabiegu. Ostateczne rezultaty można zauważyć po pełnym wygojeniu okolic, w których wykonywano zabieg, czyli nawet kilka tygodni później. Uda powinny mieć widocznie zredukowaną tkankę tłuszczową. Ich proporcja w stosunku do innych części ciała powinna być poprawiona. Ponadto działanie lasera Lipo Life 3 G powinno zapewnić obkurczenie i ujędrnienie skóry. W większości przypadków osiągane rezultaty są trwałe. Pacjenci zazwyczaj nie wymagają kolejnych zabiegów.

Dlaczego warto wybrać Lipo Life 3G?

Jest wiele metod przeprowadzania liposukcji. Wykorzystanie do tego celu lasera Lipo Life 3G to jednak doskonała opcja. Zabieg jest bardzo skuteczny i minimalnie inwazyjny, co bardzo podnosi bezpieczeństwo pacjenta. Urządzenie pozwala na precyzyjne wymodelowanie ciała. Bardzo istotne jest działanie obkurczające. Dzięki temu, po zabiegu redukowany jest efekt nadmiaru skóry. Tkanki po interwencji chirurgicznej stają się jędrne i sprężyste. Ponadto zastosowanie Lipo Life 3G umożliwia późniejsze wykorzystanie pobranych komórek tłuszczowych w formie lipotransferu. Laser bowiem nie niszczy komórek.

Zastosowanie Lipo Life 3G umożliwia:

 • precyzyjne wymodelowanie obszaru, w którym wykonywany jest zabieg
 • obkurczenie i ujędrnienie skóry, w miejscu wykonywania zabiegu
 • krótki okres rekonwalescencji
 • zachowanie niewielkiej inwazyjności zabiegu

Możliwość połączenia liposukcji z lipotransferem

Istnieje możliwość połączenia zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej z przeniesieniem jej w inną okolicę anatomiczną. Proces ten nazywa się lipotransferem. Pobrany podczas pierwszej części zabiegu materiał tkankowy jest wówczas podawany jako wypełniacz. Metoda pozwala na:

Osiągnięcia dzisiejszej medycyny estetycznej umożliwiają przeprowadzenie liposukcji ud z bardzo zadowalającymi efektami. Co więcej, usuwaną tkankę tłuszczową można wykorzystać do poprawy wyglądu innego miejsca w organizmie. Wykonywane zabiegi są bezpieczne i dość komfortowe. Zapraszamy do umówienia się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas

Drodzy Pacjenci,

W trosce o zdrowie nas wszystkich, zgodnie z zaleceniami WHO oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, zwracamy się do Państwa z prośbą o zastosowanie się do zasad epidemiologicznych, które pozwolą nam ograniczyć ryzyko rozpowszechniania się wirusa COVID-19.

W naszych gabinetach wprowadzamy zasady, które obowiązywać będą do odwołania:

 • Po przyjściu do gabinetu bardzo prosimy o skierowanie się do toalety i umycie rąk
 • Prosimy także o korzystanie ze środka do dezynfekcji rąk, który umieszczony jest w rejestracji i w gabinetach zabiegowych i lekarskich
 • Przed wizytą będziecie Państwo zobowiązani do wypełnienia wywiadu epidemiologicznego
 • Pacjentów posiadających karnety na zabiegi prosimy o umawianie się na konkretne godziny i przychodzenie punktualnie, aby minimalizować czas oczekiwania w recepcji.
 • Uprzejmie prosimy o przychodzenie na konsultacje bez osób towarzyszących.
 • Uruchamiamy dla Państwa możliwość konsultacji online­ za pomocą videokonferencji
  z naszymi lekarzami specjalistami.
 • Zachęcamy pacjentów dermatologicznych z przewlekłymi chorobami skóry,
  z problemami trądzikowymi, łuszczycą, AZS i innymi, do umawiania się na konsultacje online, podczas których w razie potrzeby także wystawimy e-receptę
 • Do konsultacji online zapraszamy wszystkich pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą wychodzić z domu
 • Biorąc pod uwagę zalecenia sanepidu, zwracamy się także ze szczególną prośbą do osób przyjeżdżających z zagranicy o kontakt telefoniczny i konsultację telefoniczną
  z lekarzem przed przyjściem na wizytę do lekarza, czy też na zabiegi do pielęgniarek lub kosmetologów.
 • Zwracamy się z prośbą rozliczanie się w formie bezgotówkowej (transakcje kartą płatniczą/kredytową lub BLIK)

Liczymy na Państwa odpowiedzialność i rozwagę, prosimy aby nie przychodzić do nas na wizyty z objawami przeziębienia (gorączka, kaszel, nieżyt nosa itp.).

Prosimy wówczas o przełożenie wizyty, gdyż na pewno będziemy do Państwa dyspozycji w kolejnych terminach.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że jako placówka medyczna, dla zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa naszych pacjentów, obok standardowych procedur codziennego odkażania gabinetów, klamek itp., wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności, pod postacią:

 

 • Monitorowanie temperatury ciała za pomocą bezdotykowych termometrów
 • Udostępnienie naszym pacjentom w rejestracji i we wszystkich gabinetach lekarskich i zabiegowych płynów do dezynfekcji rąk
 • Kilkukrotne w ciągu dnia przecieranie środkami dezynfekcyjnymi klamek, włączników światła, długopisów, lady rejestracji, biurek i innych miejsc, w których przebywają pacjenci.
 • Dodatkowo w naszych gabinetach działają oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji o działaniu przeciw bakteryjnym, przeciw wirusowym i przeciw grzybicznym

 

Serdecznie przepraszamy za niedogodności, dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę z nami!

Życzymy dużo zdrowia!

 

Dr n. med. Ewa Kaniowska

Dr Michał Kaniowski