Nici liftingujące Silhouette Soft®, stanowiące nowość w ofercie naszej wrocławskiej kliniki, to doskonały zabieg modelujący twarz, przywracający jej owal a tym samym młodszy wygląd.

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Kiedy warto wykonać zabieg wykorzystujący nici liftingujące silhouette soft? Specjaliści z wrocławskiej kliniki dermapuls podpowiadają.

Starzenie się twarzy jest procesem wieloczynnikowym i dotyczy różnych jej warstw. Wraz z wiekiem obserwuje się znaczny ubytek masy kostnej twarzoczaszki, utratę wolumetrii twarzy i wyraźne zmiany w jej tkankach miękkich.

Następuje wzrost napięcia i atrofia mięśni, skóra traci napięcie, staje się wiotka. Tkanka tłuszczowa twarzy ulega zanikowi i/lub przemieszcza się w odpowiedzi na pracę mięśni twarzy. Jej kumulacja w niektórych okolicach (np. poniżej powieki dolnej lub na linii owalu twarzy) prowadzi do powstania efektu „worków” lub obrzęków.

starzenie się twarzy

Między 25 a 40 rokiem życia kości policzkowe są wysoko i dobrze zarysowane, owal twarzy jest smukły i napięty. Powyżej 55 roku życia zauważamy natomiast opadające policzki, wyraźnie zarysowane bruzdy nosowo-wargowe oraz opadający owal twarzy. Skóra traci podstawowe białka strukturalne (kolagen i elastynę), a przez to właściwe napięcie i elastyczność. Twarz wygląda na starszą i zmęczoną.

Lifting twarzy nićmi Silhouette Soft przynosi nie tylko efekt „ściągnięcia” skóry, ale również stymulację fibroblastów i procesu neokolagenogenezy, co prowadzi do zagęszczenia skóry i efektu wolumetrycznego.

Nowoczesna technologia

nici silhouette wrocław

Nici liftingujące Silhouette Soft  to certyfikowane nici z kwasu polimlekowego przeznaczone do liftingu i biostymulacji skóry twarzy i szyi.

Kwas polimlekowy jest dobrze znany i szeroko wykorzystywany w medycynie i farmacji. Jest on doskonale tolerowany przez organizm człowieka, jego podanie nie musi być poprzedzone testami na alergię lub nadwrażliwość.

Technologia Silhouette Soft® oparta jest na opatentowanych stożkach 3D, które skutecznie zmieniają położenie opadających tkanek. To jedyna dostępna bioresorbowalna dwukierunkowa nić stożkowa.

Stożki posiadają powierzchnię 360°, co doskonale zwiększa ich możliwość przylegania do tkanki i zapewnia doskonałe przytwierdzenie do struktur skóry – tkanki podskórnej. Naturalna produkcja kolagenu wokół stożków powoduje wzmocnienie oraz przedłużenie ich funkcji podporowej i strukturalnej w tkance skórnej. Eliminuje również ryzyko migracji i wysuwania się nici.

Powierzchnia nici liftingujących na całej długości jest gładka, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego kłucia i mrowienia w skórze. Stożki umożliwiają równomierne napięcie nici i jej właściwe zakotwiczenie – dzięki temu możliwe jest repozycjonowanie powierzchownej podskórnej tkanki tłuszczowej. Wraz z upływem czasu stożki powoli zanikają, w ich miejsce produkowany i gromadzony jest endogenny kolagen, który przejmuje ich funkcję podporową.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg nićmi liftingującymi?

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z niewielką obwisłością skóry, posiadający elastyczną skórę i uwydatnione struktury kostne.

Zabieg z zastosowaniem Silhouette Soft jest procedurą medyczną mało inwazyjną. W znieczuleniu miejscowym, szwy wprowadzane są do podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa ok 20-30 min. i można go łączyć z innymi terapiami, takimi jak wypełnienie kwasem hialuronowym, czy iniekcjami toksyny botulinowej.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt liftingu nićmi silhouette soft?

Efekt uniesienia tkanek poprzez zastosowanie nici Silhouette widoczny jest od razu i systematycznie postępuje. Zabieg przywraca naturalny, młody wygląd twarzy, a efekt zabiegowy utrzymuje się do 18 miesięcy.

wkazania do stosowania nici liftingujących silhouette soft

Wskazania do stosowania nici liftingujących silhouette soft

 • opadające powieki
 • utrata jędrności skóry
 • utrata objętości policzków
 • zaburzenia owalu twarzy
 • wiotkość skóry szyi
Efekty zabiegu / policzki, żuchwa
nici liftingujące efekty 1a
nici liftingujące efekty1
Efekty zabiegu / policzki, żuchwa, łuk brwiowy
nici liftingujące efekty 3a
nici liftingujące efekty 3
Efekty zabiegu / policzek
nici liftingujące efekty 7
nici liftingujące efekty 7a
Efekty zabiegu / policzek, żuchwa
nici liftingujące efekty 2a
nici liftingujące efekty2
Efekt zabiegu / policzki, łuk brwiowy
nici liftingujące efekty 5
nici liftingujące efekty 5a

Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone w badaniach klinicznych

Nici Silhouette Soft® są produkowane w USA. Produkt został włączony do produkcji po 6 latach intensywnych badań i obserwacji. Unikalna technologia tych nici liftingujących zapewnia doskonałą stabilność produktu w tkance, eliminuje ryzyko ich przemieszczenia i wysuwania się. Po 3 latach obecności nici na rynku wykonano 130 tys. zabiegów w ponad 60 krajach na świecie.

Postępowanie po zabiegu i przeciwwskazania do przeprowadzenia liftingu twarzy nićmi silhouette soft

 • w pierwszych sześciu godzinach po zabiegu zalecane jest stosowanie zimnych okładów na obszary poddane terapii.
 • przez pierwsze 3 – 5 nocy należy spać na plecach
 • przez pierwszy tydzień po terapii nie zaleca się leczenia stomatologicznego, masażu twarzy, zabiegów kosmetycznych twarzy i sportu kontaktowego
 • twarz i włosy można myć bez żadnych przeciwwskazań
 • należy ograniczyć mimikę twarzy w ciągu pierwszych 3 tygodni po zabiegu
 • zaleca się unikania żucia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust w okresie 4 tygodni po zabiegu
 • po zabiegu należy stosować filtry przeciwsłoneczne

Przeciwskazania

Terapia przeciwwskazana jest u pacjentów z alergią lub udowodnionymi reakcjami negatywnymi na używane do zabiegu biomateriały.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl