Laser Alma Harmony

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

Cutera Excel V

Leczenie uszkodzonych naczyń krwionośnych

Zamykanie naczynek

Czerwony kolor na twarzy wygląda dobrze tylko na ustach. Popękane naczynka krwionośne, które trzeba ukrywać pod grubą warstwą makijażu to oznaka choroby skóry, jest to problem, którego pomożemy Ci się pozbyć.

Proponujemy leczenie wszelkiego rodzaju zmian naczyniowych przy pomocy nowoczesnego lasera Cutera.

Rozwiązaniem problemu popękanych naczynek jest terapia najnowocześniejszym na rynku laserem Cutera, który zapewnia  komfort i bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu. Urządzenie dostosuje się  do indywidualnych potrzeb pacjenta, dzięki czemu możliwe jest leczenie wszystkich zmian naczyniowych i przebarwień skóry –  od powierzchownych uszkodzeń naczyń po głębokie blizny.

naczynka

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg likwidujący problemy związane z  rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi (tzw. pajączki), a także leczeniem i likwidacją rumienia, który może okazać się pierwszym objawem trądziku różowatego.

Teleangiektazje to wszystkie naczynia leżące bezpośrednio pod skórą i przez nią prześwitujące. W zależności od unaczynienia przyjmują barwę czerwonawą ( unaczynienia tętnicze) lub sinoniebieskawą (unaczynienie żylne).

Trądzik różowaty to przewlekłe i pojawiające się dość często schorzenie skórne, występujące najczęściej na twarzy, ale również na szyi i dekolcie. Choroba rozpoczyna się zwykle niepozornie od pojawiania się częstych zmian rumieniowych, a objawy te są przez większość pacjentów lekceważone. Okresowo nawracający rumień, zaczerwienienie twarzy oraz poszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje) przechodzą po latach w fazę grudkowo-krostkową, której towarzyszyć może nawet przerost podskórnej tkanki łącznej i gruczołów łojowych. Etiologia trądziku różowatego wciąż nie jest jasna. Uznanym naukowo jest fakt, iż ma tu miejsce zaburzenie regulacji przepływu krwi w układzie naczyń krwionośnych oraz twarzowym układzie regulującym. Zaburzenie to połączone jest z podwyższoną przenikalnością ścian naczyń i nawet czterokrotnie wyższą prędkością przepływu krwi. Z tego względu na skórze powstają trwałe rumienie z rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz zaburzeniami przepływu w małych i większych żyłach, i naczyniach limfatycznych. W następstwie wspomnianych procesów dotknięty zaburzeniem obszar naczyniowy jest w niewystarczającym stopniu zaopatrywany w tlen, a to z kolei wyjaśnia tworzenie się grudek, krostek i reakcje ziarniakowe.

Profilaktyka trądzika różowatego polega na leczeniu pierwszych oznak, czyli zamykaniu naczynek, które zaczynają się pojawiać.

Lekarz specjalista określi, z czego wynika Twój problem.

sposób na popękane naczynka przed i po

Rumień twarzy

Rumień twarzy w kształcie motyla jest często objawem poważnej choroby tkanki łącznej – tocznia rumieniowatego, której zmiany mogą sięgnąć nawet narządów wewnętrznych. Jednym z objawów choroby jest silna nadwrażliwość na światło. Nie należy wówczas wykonywać zabiegów laserowych. Dlatego tak ważne jest, by diagnostykę wykonał specjalista dermatolog.

Uszkodzone naczynka, tzw. pajączki

Coraz więcej kobiet i mężczyzn skarży się także na popękane naczynka na nogach lub twarzy (skrzydełka nosa, policzki). Mogą wyglądać jak drobne linie, „drzewka”, „pajączki”, w kolorze czerwonym lub fioletowo – niebieskim.

W leczeniu wszelkich zmian naczyniowych polecamy terapię – laserowe zamykanie naczynek laserem Cutera. / link

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro