Kobiety zmagają się na co dzień z różnymi problemami dotyczącymi stref intymnych. Jeszcze do niedawna problemy te stanowiły niejako tabu, należały do „wstydliwych”, niewiele pań decydowało się prosić o pomoc lekarzy. Obecnie wzrasta świadomość kobiet, co do możliwości poprawy ich komfortu intymnego i coraz więcej z nich pojawia się w gabinetach lekarskich. W zależności od podłoża i rodzaju dysfunkcji, pomóc może lekarz dermatolog lub ginekolog. Niektóre problemy wymagają natomiast współpracy lekarzy tych dwóch specjalności.

Zadbaj o swoje piękno intymne

Dolegliwości w okolicy intymnej mogą pojawiać się w wyniku otarć spowodowanych czynnym uprawianiem sportu, np. jazdą na rowerze. Tym miejscom na ciele nie służy także obowiązująca moda – zbyt ciasna bielizna lub obcisłe spodnie mogą przyczyniać się do powstawania mikrourazów. Ponadto wiele jednostek chorobowych, dotyczących skóry, zlokalizowanych jest w okolicy narządów płciowych. Co więcej, problemy w tej okolicy, mogą być związane z budową, czy zmianami anatomicznymi miejsc intymnych oraz zmianami hormonalnymi zachodzącymi np. w okresie menopauzy. Często na dyskomfort intymny cierpią kobiety po porodach siłami natury.

Lekarze dermatolodzy od zawsze przeprowadzali zabiegi w tym obszarze, głównie usuwając zmiany skórne, powstałe w wyniku różnych zaburzeń. Od kilku lat pojawiły się nowe możliwości terapeutyczne, stanowiące doskonałe narzędzie pracy dla lekarzy. Możliwe stało się skuteczne leczenie problemów funkcjonalnych i anatomicznych okolic intymnych.

Pojawiły się specjalistyczne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które pozwalają na regenerację i odbudowę tkanek oraz rewitalizację warg sromowych.

 

Desirial

desirial preparaty na bazie kwasu hialuronowego

Desirial to preparaty na bazie kwasu hialuronowego dedykowane specjalnie miejscom intymnym.

Preparaty te umożliwiają:

  • poprawę kształtu, regularności i rozmiaru warg sromowych
  • korekcję blizn poporodowych
  • przywrócenie prawidłowego napięcia i nawilżenia pochwy
  • zniesienie nadwrażliwości i suchości pochwy, towarzyszące np. menopauzie
  • biostymulację i pobudzenie produkcji kolagenu

Jest to procedura lecznicza, która ma na celu przywrócenie komfortu oraz prawidłowej i naturalnej funkcji ochronnej sromu.

Rewitalizacja miejsc intymnych przed i po
Przed zabiegiegiem / Po 8 dniach od zabiegu
%

Aż 94% kobiet odczuło poprawę jakości życia po 6 miesiącach stosowania DESIRIAL®.

Aż 93% kobiet po 12 miesiącach stosowania DESIRIAL® PLUS odczuło znaczącą poprawę jakości życia

%

 

Więcej o zabiegu Desirial – Tutaj.

W przypadku przerostu warg sromowych mniejszych, dermatolog może skierować pacjentkę na konsultację do lekarza ginekologa, w którego kompetencjach leży przeprowadzenie zabiegu LABIOPLASTYKI.

Labioplastyka polega na zmianie kształtu i wielkości warg sromowych. Zabieg wskazany jest u kobiet, które posiadają zbyt duże, zdeformowane, wiotkie lub asymetryczne wargi sromowe.

zabieg rewitalizacji miejsc intymnych przed i po

Subtelna korekta miejsc intymnych, dokonana przez lekarza pozwala na przywrócenie estetyki tej okolicy, co więcej – wpływa na poprawę samopoczucia, pewności siebie i komfortu życia.

Więcej o zabiegu labioplastyki –Tutaj.

Terapie laserowe, wykonywane przez lekarza ginekologa, powodują  zmniejszenie wiotkości, obkurczenie i poprawę nawilżenia pochwy, mogą również pomóc w problemie suchości pochwy, jak i w problemie wysiłkowego nietrzymania moczu. Więcej o terapii laserowej MonalisaTouch – Tutaj

Doskonałym zabiegiem, który pozwala na odmłodzenie i lifting okolic intymnych, a także zmniejszenie wejścia do pochwy – jest zabieg nićmi liftingującymi Vaginal Narrower.

Więcej o zabiegu Vaginal Narrower – Tutaj. 

 

Dr Ewa Kaniowska – Zabiegi w okolicach miejsc intymnych przynoszą znaczną poprawę komfortu życia i z biegiem czasu zyskują coraz większą popularność. Bardzo często procedury te określa się mianem „ginekologii estetycznej”. Osobiście nazywałabym je ginekologią funkcjonalną. W terapiach tych chodzi bardziej o leczenie zaburzeń i przywracanie prawidłowej funkcji narządów, niż o względy estetyczne, choć niewątpliwie przynoszą również i takie efekty.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl