Leczenie uszkodzonych naczyń krwionośnych

Leczenie trądziku różowatego we Wrocławiu w dobie wciąż rozwijającej się medycyny estetycznej nie stanowi większego problemu. Trądzik różowaty, czyli Rosacea, to przewlekłe i pojawiające się dość często schorzenie skórne, występujące zazwyczaj na twarzy. Choroba ta rozpoczyna się zwykle niepozornie od pojawiania się częstych „rumieńców” na twarzy. Obecnie najbardziej skutecznym sposobem leczenia są metody wykorzystujące wiązki laserowe. Sprawdź, jakie zabiegi rekomendują nasi specjaliści.

Spis treści
Czym jest to schorzenie?
Skuteczne metody leczenia
Pielęgnacja skóry

Zanim poznasz metody leczenia w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, dowiedz się, czym jest trądzik różowaty

Objawy trądziku różowatego, który można leczyć w gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu, są przez wiele osób lekceważone. Często wynika to z faktu, że osoby dotknięte tym schorzeniem nie zdają sobie sprawy z konieczności leczenia. Okresowo nawracające rumieńce, zaczerwienienie twarzy oraz poszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje) są fazą początkowych objawów trądziku różowatego. Nieleczony stopniowo przechodzi on w kolejne, coraz to bardziej zaawansowane fazy, przybierające na skórze postać krostek i grudek, którym towarzyszyć może nawet przerost podskórnej tkanki łącznej i gruczołów łojowych.

Przyczyny

Trądzik różowaty jest przewlekle trwającą, zapalną chorobą skóry zaliczaną do dermatoz. W pierwotnym przebiegu choroby rumień oraz teleangiektazje (czyli charakterystyczne poszerzone naczynka krwionośne) obejmują środkową część twarzy.
Pierwszorzędowe objawy to:

  • rumień przelotny,
  • rumień stały,
  • grudki, krostki, teleangiektazje.

Do drugorzędowych objawów zalicza się:

  • uczucie pieczenia w obrębie zmian,
  • obrzęki,
  • suchość skóry,
  • zmiany przerostowe.

Skóra skłonna do zmian trądzikowych charakteryzuje się tym, że niezwykle łatwo ulega zaczerwienieniom pod wpływem różnych bodźców, jak np. szybka zmiana temperatury otoczenia. Obecnie najczęściej wskazywanymi przyczynami są czynniki genetyczne oraz środowiskowe. U kobiet często zmiany zaostrzają się z powodu niestabilnej gospodarki hormonalnej.

Klasyfikacja trądziku różowatego

Światowa klasyfikacja utworzona przez National Rosecea Society rozróżnia cztery podstawowe postacie trądziku różowatego oraz jedną odmianę tego schorzenia:

  • postać teleangiektatyczno-rumieniowata – w obrębie twarzy widoczny rumień oraz towarzyszące teleangiektazje. Charakterystyczne uczucie pieczenia w miejscach występowania zmian;
  • postać grudkowo-krostkowa – charakteryzuje się przetrwałym rumieniem obejmującym środkową część twarzy. Na skórze pojawiają się grudki oraz krosty zazwyczaj mają charakter przejściowy;
  • postać dominujących zmian przerostowych – skóra staje się pogrubiała, zmiany obejmujące okolice nosa, brody, czoła, uszu, a także policzków przyjmują charakter guzowaty. W tej postaci choroby często towarzyszy zapalanie mieszków włosowych;
  • postać oczna – pacjenci objęci tą postacią choroby borykają się z nawracającymi jęczmieniami, a także gradówkami. Charakterystyczne jest przewlekłe zapalenia brzegów powiek, które obejmuje również spojówki oraz rogówkę.
  • ziarniniakowy trądzik różowaty jest odmianą choroby, w przebiegu której pojawiają się twarde grudki oraz guzki o charakterystycznym żółtym, brązowym lub czerwonym zabarwieniu, które często prowadzą do bliznowacenia.

Szukasz skutecznej metody leczenia trądziku różowatego we Wrocławiu? Poznaj działanie lasera

Najważniejszym krokiem w rozpoczęciu skutecznego leczenia trądziku różowatego jest wybranie się na konsultację lekarską we Wrocławiu, podczas której specjalista przeprowadzi dokładne rozpoznania na podstawie wyglądu i stanu skóry, a także przeprowadzonego szczegółowego wywiadu lekarskiego. Pozwoli to na wdrożenie odpowiedniego planu leczenia. W przypadku trądziku różowatego najczęściej stosuje się trzy podstawowe typy leczenia: miejscowe, doustne oraz pielęgnację skóry przy pomocy odpowiednich dermokosmetyków. Jednak wciąż rozwijająca się medycyna dzięki wsparciu innowacyjnych technologii umożliwiła wprowadzenie nowoczesnych metod leczenia obejmujących działanie różnego typu laserów.

Laser naczyniowy

Profilaktyka trądziku różowatego polega na leczeniu pierwszych oznak, czyli zamykaniu popękanych naczynek, które zaczynają się pojawiać. Proponujemy Państwu terapię z wykorzystaniem lasera naczyniowego. To nowoczesny, skuteczny i praktycznie bezbolesny laser najnowszej technologii. Jest to laser dualny, czyli posiadający możliwość emisji wiązki laserowej charakteryzującej się długością fali 532 nm oraz 1064 nm. Urządzenie wyposażone jest w trzy rączki zabiegowe (głowice), które mogą być stosowane zamiennie. Do leczenia trądziku różowatego stosujemy głowicę, która jest wyposażona w specjalistyczne szafirowe okno odpowiedzialne za chłodzenie obszaru zabiegowego. Laser  służy przede wszystkim leczeniu rozszerzonych oraz uszkodzonych naczyń krwionośnych. W przypadku zmian, jakie występują w przebiegu trądziku różowatego, wiązka światła laserowego absorbowana jest przez cząsteczki hemoglobiny znajdujące się we krwi przepływającej przez naczynie krwionośne. Wytworzone ciepło skutkuje fotokoagulacją. Następnie ciepło przenoszone jest na ścianę naczynia krwionośnego, co powoduje jego trwałe zamknięcie, zabezpieczając przed ponowną ewentualną rekanalizacją.

Przebieg zabiegu

Bezpośrednie przygotowanie przed zabiegiem obejmuje dokładne oczyszczenie twarzy i schłodzeniu obszaru zabiegu. Pacjent otrzymuje okulary ochronne, podczas gdy lekarz nakłada żel umożliwiający przeprowadzenie zabiegu. Przy pomocy głowicy urządzenia wiązka światła laserowego zamyka uszkodzone naczynia krwionośne. Czas zabiegu to 10-20 minut. Fotokoagulacja skutkuje obkurczeniem rozszerzonych naczynek, które się zrastają. Po zabiegu możliwe jest zaczerwienienie i rozgrzanie skóry, która należy schładzać zimnymi okładami. Objawy ustępują zazwyczaj po kilku godzinach. Następnie może pojawić się obrzęk (jest to normalna reakcja skóry), który zanika stopniowo w ciągu kilku dni. Należy pamiętać o stosowaniu wysokiej ochrony przeciwsłonecznej oraz unikać sytuacji, w których w gwałtowny sposób zmienia się temperaturą ciała lub otoczenia, a także z ostrożnością podchodzić do pikantnych potraw i sesji w saunie.

trądzik różowaty laser Cutera

Platforma laserowa do leczenia zmian naczyniowych, rumienia i objawów fotostarzenia

Nowoczesna platforma laserowa używana jest do skutecznego usuwania objawów fotostarzenia oraz leczenia rumienia, a także zmian naczyniowych. Urządzenie jest wyposażone w pulsacyjne, wąskopasmowe źródło światła. Procedura tego zabiegu przynosi maksymalny efekt przy zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa pacjenta. W pierwszym etapie zabiegu skóra Pacjenta zostaje oczyszczona. Osoba poddająca się zabiegowi zakłada na oczy specjalne okulary chroniące przed światłem laserowym.

Następnie specjalista nakłada na skórę pacjenta przezroczysty żel i przystępuje do wykonania zabiegu. Podczas zabiegu usuwania zmian naczyniowych, pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i ciepło, które od razu łagodzone jest przez wbudowany system chłodzenia. Procedura ta to nieinwazyjny sposób na likwidację zmian naczyniowych oraz rumienia. Mechanizm działania polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się hemoglobina. Zabieg jest niezwykle skuteczny, komfortowy i bezpieczny.

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Oprócz zabiegów laserowych do kuracji warto włączyć odpowiednio dobraną pielęgnację skóry przy pomocy dermokosmetyków. Obecnie na rynku jest wiele firm, które posiadają w swojej ofercie kosmetyki rekomendowane pacjentom chorującym na trądzik różowaty. Zawarte w nich substancje aktywne mają na celu przede wszystkim wzmocnienie naczyń krwionośnych, co ma zapobiegać ich pękaniu, a także zmniejszają rumień i pieczenie skóry.

Jeśli borykasz się z nieprzyjemnościami związanymi z przebiegiem trądziku różowatego, zapraszamy do kontaktu z nasza Kliniką, gdzie otrzymasz fachową pomoc medyczną. Nasi specjaliści ułożą dla Ciebie spersonalizowany plan leczenia, który przy wykorzystaniu najbardziej skutecznych metod, pozwoli Ci w walce z trądzikiem różowatym.

Naświetlanie LED

Terapią uzupełniającą zabiegi laserowe jest naświetlanie skóry lampą Led. Światło wspomaga procesy regeneracyjne skóry i skutecznie wspiera leczenie zaburzeń naczyniowych. Dla najlepszych efektów wykonuje się serię naświetleń w odpowiednich odstępach czasu.

Terapię LED można wykonywać jako samodzielną metodę leczenia w różnych wskazaniach lub traktować ją jako element łączony z innymi technikami terapeutycznymi.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl