Monalisa Touch

Ginekologia funkcjonalna

Kobiety wstydzą się o tym mówić, choć szacuje się, że 1 na 4 kobiety cierpi z tego powodu. Boją się kichnąć, biegać, czy nawet śmiać. Tymczasem jest sposób, by to schorzenie leczyć.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem często pomijany milczeniem. 

Nietrzymanie moczu – często spotykany problem kobiecy – dla wielu z nich jest źródłem wstydu. Nie dotyczy tylko kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Najczęściej cierpią kobiety po czterdziestce, ale aż jedna trzecia kobiet potrzydziestce także ma ten kłopot.

Wyróżnia się trzy rodzaje problemu nietrzymania moczu:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu wynikające z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego
  • naglące nietrzymanie moczu, wynikające ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego lub zmniejszonej podatności ściany pęcherza na rozciąganie
  • mieszane nietrzymanie moczu będące połączeniem profili objawowych obu powyższych postaci nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – laser Mona Lisa Touch

W Klinice Kaniowscy zabieg na wysiłkowe nietrzymanie moczu wykonywany jest z pomocą lasera Mona Lisa Touch. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Do aktywności seksualnej można wrócić po około tygodniu. Zabieg polega na obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek i obszaru ujścia cewki moczowej. Laser stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do zwiększenia ich liczby i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, co przywraca jej prawidłowe działanie. Zazwyczaj już po jednym zabiegu, poprawa jest odczuwalna. Dla pełnego efektu zalecamy wykonanie 2-3 zabiegów.

Przebieg zabiegu – laser Mona Lisa Touch

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu wykonywane jest przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą ginekolog wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. W efekcie dochodzi do gruntownej przebudowy całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu.

Efekty laserowego leczenia nietrzymania moczu

Dzięki zabiegom MonaLisa Touch, które leczą nietrzymanie moczu, kobiety odzyskują komfort zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, a ich życie nie ogranicza już ten krępujący problem. Kobiety odzyskują pewność siebie, co pozytywnie wpływa również na ich życie intymne.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro