fbpx
zadbaj o skórę zimą

Zimą nasza skóra narażona jest na szereg niekorzystnych czynników – niska temperatura, mroźny wiatr, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, co sprawia, że staje się ona matowa, szara, przesuszona i bardziej podatna na podrażnienia.

Zadbaj o skórę zimą

Najważniejsze w pielęgnacji jest dbanie o prawidłowe odżywienie skóry, poprzez odbudowę płaszcza hydrolipidowego, który odpowiada za utrzymanie jej prawidłowego poziomu nawilżenia. Odpowiednie będą kosmetyki zawierające w swoim składzie substancje silnie nawilżające i zapobiegające odwodnieniu skóry, jak np. kwas hialuronowy, gliceryna, lipidy, ceramidy, NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe), mocznik. Należy pamiętać o dbaniu nie tylko o skórę twarzy, ale i całego ciała. Po kąpieli, która nie powinna być zbyt gorąca, aby dodatkowo nie wysuszać skóry, warto zastosować odżywczy i nawilżający balsam.

Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych warto nałożyć na skórę krem ochronny. Z reguły jest on bardziej tłusty, co sprawia, że skutecznie chroni skórę przed niską temperaturą. Kosmetyk powinien dodatkowo zawierać filtr przeciwsłoneczny i witaminę C, która wzmocni kruche narażone na pękanie naczynka krwionośne. Zimą również jesteśmy narażeni na działanie słońca, którego promienie odbijają się dodatkowo w śniegu, a to sprzyja powstawaniu przebarwień, podobnie jak latem. Pamiętajmy również o pielęgnacji dłoni! Ich skóra w szczególności narażona jest na podrażnienia, czasem odmrożenia. Dobry krem stanowić powinien w okresie zimowym obowiązkowe drugie „niewidoczne rękawiczki”! Nie zapominajmy także o ustach! Powinniśmy stosować ochronne, natłuszczające pomadki, szczególnie przed wyjściem z domu.

Zabiegi, które warto wykonać w tym okresie w gabinecie lekarskim

W okresie zimowym warto zadbać o poprawę kondycji skóry. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku laseroterapia. Zabiegi zrewitalizują, głęboko zregenerują i odbudują  skórę. W ich wyniku pogrubi się, uelastyczni, spłycą się zmarszczki, pory staną się mniej widoczne. Zabiegi laserowe dodatkowo zlikwidują takie problemy jak przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozstępy, zamkną popękane naczynka. Bardzo korzystne dla skóry będą także zabiegi mezoterapii, które zadbają o jej dogłębne nawilżenie.

Zima to również odpowiedni czas na epilację. Seria zabiegów sprawi, że latem będziemy mogli cieszyć się gładką skórą.

Okres zimowy to wymagający czas dla naszej skóry. Odpowiednie dbanie o nią sprawi, że w dobrej kondycji dotrwa do wiosny.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas