fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wiotka skóra na brzuchu
Wiotka skóra na brzuchu Kaniowscy Clinic

Wiotka skóra na brzuchu może stanowić efekt wielu różnych zmian, którym podlega nasze ciało. Na przestrzeni lat ciało zmienia się czasem nie do poznania. Zmiany hormonalne, ciąża, utrata wagi czy choroba – wiele czynników wpływa na utratę jędrności skóry, szczególnie w takich rejonach jak biust, brzuch czy uda. Na szczęście obecnie istnieje wiele nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej, które skutecznie poprawiają wygląd i jakość skóry. W tym artykule przedstawiamy przyczyny wiotczenia skóry na brzuchu oraz najlepsze rozwiązania na pozbycie się tego problemu.

 

Spis treści
Przyczyny
Skuteczne zabiegi
Renuvion
Laseroterapia
Ultraformer III
Mezoterapia kolagenowa

Poznaj przyczyny wiotkiej skóry na brzuchu po ciąży i odchudzaniu

Wiotka skóra na brzuchu jest głównie problemem estetycznym, z którym zmaga się wiele osób. Proces wiotczenia zwykle przebiega powoli i wraz z upływem lat skóra stopniowo traci swoją jędrność. Włókna kolagenowe i elastynowe obecne w skórze gwarantują jej elastyczność i młody wygląd. Jednak z wiekiem skóra traci zdolności do regeneracji uszkodzonych włókien i tworzenia nowych, a obecne już włókna kolagenowe ulegają stopniowemu zanikowi. Dlatego też wraz z upływem lat skóra staje się wiotka i cienka. Jest to naturalny proces, który występuje u każdego. Często jednak zdarza się, że skóra traci swoje zdolności regeneracyjne na skutek chorób, zaburzeń hormonalnych czy nadmiernego rozciągnięcia na długo przed okresem naturalnej utraty elastyczności.

Po ciąży

Przyczyny wiotkiej skóry na brzuchu po ciąży i odchudzaniu

W ciąży skóra na brzuchu poddawana jest bardzo silnemu rozciąganiu. Mimo systematycznego nawilżania skóry często powstają na niej rozstępy, czyli uszkodzenia włókien kolagenowych. Ciało przechodzi przez burzę hormonalną, która również nie sprzyja regeneracji skóry. Dlatego też po porodzie skóra na brzuchu najczęściej nie wraca do swojego pierwotnego stanu. Uszkodzone włókna kolagenowe nie są w stanie się zregenerować, przez co staje się ona wiotka i pomarszczona.

Po odchudzaniu

Podobny mechanizm działa w przypadku gwałtownej utraty masy ciała. Rozciągnięta skóra po dużym ubytku tkanki tłuszczowej zwykle potrzebuje sporo czasu, aby wrócić do dawnego stanu. Często jednak skóra nawet po długim czasie nie regeneruje się i sprawia wrażenie, że jest jej za dużo. W takim przypadku warto udać się do specjalisty i rozważyć poddanie się zabiegom medycyny estetycznej.

Co zrobić z problemem wiotkiej skóry na brzuchu? Poznaj skuteczne zabiegi

Zastanawiasz się, co zrobić z problemem wiotkiej skóry na brzuchu? Spieszymy z odpowiedzią. Profesjonalne zabiegi stosowane w takich przypadkach mają na celu przede wszystkim ujędrnienie skóry oraz przyspieszenie jej regeneracji. Dzięki nowoczesnym technologiom zabiegi te są małoinwazyjne oraz bezpieczne. Wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, a ich efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania.

Renuvion

Renuvion to zaawansowane technologicznie urządzenie, które za pomocą zimnej plazmy helowej oraz fal radiowych wspomaga regenerację skóry. Podczas zabiegu dochodzi do naprzemiennego rozgrzewania oraz schładzania skóry, a także do wywoływania kontrolowanych mikrouszkodzeń. Właśnie dzięki mikrouszkodzeniom skóra otrzymuje bodziec do przyspieszenia regeneracji, co skutkuje poprawą jej jędrności. Zabieg może być wykonywany zewnętrznie lub wewnętrznie.

Zastosowanie zewnętrzne zalecane jest w przypadku usuwania blizn, przebarwień czy innych zmian skórnych. W celu ujędrnienia skóry na brzuchu idealnie sprawdza się zabieg wykonywany wewnętrznie. Przez małe, kilkumilimetrowe nacięcie wprowadzana jest pod skórę sonda, która emituje energię bezpośrednio na odpowiednie tkanki. Taki zabieg sprawia, że skóra zdecydowanie szybciej obkurcza się, staje się jędrna i elastyczna. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, a po kilku miesiącach można cieszyć się pełnym i długotrwałym efektem gładkiej i jędrnej skóry.

Laseroterapia

Laseroterapia przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 również jest w stanie pomóc w walce ze zwiotczeniem skóry. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie jego przebiegu dochodzi do wydzielania impulsów laserowych, które pobudzają skórę do regeneracji oraz syntezy nowego kolagenu. Dzięki temu skóra odzyskuje dawną jędrność i gładkość, jest napięta i elastyczna. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, ale w miarę upływu czasu efekty są coraz bardziej widoczne i utrzymują się przez długi czas.

Ultraformer III

Ultraformer III to urządzenie dedykowane likwidowaniu objawów zwiotczenia skóry w różnych częściach ciała. Wykorzystuje ono najnowocześniejszą technologię zaawansowanej zogniskowanej fali ultradźwiękowej – HIFU. Podczas zabiegu głębokie warstwy skóry jest są krótkotrwale podgrzewane, co stymuluje obkurczanie się nadmiernie rozciągniętej tkanki. Mikrouszkodzenia powstałe na w skórze stymulują ją do szybkiej regeneracji oraz odbudowy. Dzięki temu objawy zwiotczenia skóry ulegają znacznej redukcji.

Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zakończeniu zabiegu, a z czasem skóra staje się jeszcze bardziej wygładzona i elastyczna. Oprócz tego zabieg powoduje również zauważalne wyszczuplenie i wymodelowanie danego obszaru ciała, pozwala na pozbycie się nadmiaru skóry nie tylko z brzucha, ale także innych problematycznych miejsc, takich jak wewnętrzna strona ud czy ramion.

Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia to nazwa metody polegającej na bezpośrednim dostarczaniu danej substancji w głąb skóry. Wykonuje się ją za pomocą igły, specjalnego pistoletu lub Dermapena. W zależności od rodzaju zmian oraz oczekiwanych rezultatów, dostosowuje się rodzaj podawanej substancji, jej stężenie oraz głębokość wkłucia. Mezoterapię przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnych koktajli, kwasu hialuronowego, kolagenu, osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych.

W przypadku problemów z jędrnością skóry zaleca się stosowanie mezoterapii kolagenowej. Podczas zabiegu wstrzykiwany jest kolagen, budulec włókien odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Dzięki temu skóra jest pobudzana do regeneracji poprzez serię nakłuć, a dodatkowo jest jej dostarczany zapas potrzebnej do odbudowy substancji. Przyspiesza to znacząco powrót skóry do jej pierwotnego stanu. Zabieg daje najlepsze efekty, gdy jest wykonywany w seriach. Po odpowiednio dobranej serii zabiegów skóra jest elastyczna i widocznie odmłodzona.

Jaki zabieg na wiotką skórę na brzuchu wybrać?

Wybór odpowiedniego zabiegu na wiotką skórę brzucha może nie być łatwy. Trudno jest nadążyć za wszystkimi nowinkami, szczególnie, że obecnie stosowane metody są bardzo zaawansowane technologicznie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem, które pomoże dokonać wyboru, jest konsultacja z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie. Dzięki konsultacji problem zostanie poprawnie zdiagnozowany, a lekarz będzie w stanie trafnie ocenić, jaki zabieg będzie najodpowiedniejszy i przyniesie oczekiwane rezultaty. Nie można zapominać, że każdy zabieg ma swoje przeciwskazania. Dlatego też profesjonalna konsultacja jest niezbędna – dzięki niej zabieg będzie dobrze dobrany, bezpieczny oraz zapewni spodziewane rezultaty.

Problem wiotkiej skóry na brzuchu dotyka bardzo wiele osób. Jeśli to także Twoje zmartwienie, nie zwlekaj i umów się na konsultację z jednym z naszych specjalistów. Pomożemy dobrać najlepsze zabiegi, których efekty spełnią Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas