skuteczna walka z wszelkiego rodzaju bliznami

Blizna jest efektem zranienia lub uszkodzenia skóry i jest naturalnym procesem gojenia. Proces ten czasem ulega zaburzeniu i blizna goi się nieprawidłowo – może stać się twarda, zgrubiała, może powiększać się i wykraczać poza obszar urazu. Oprócz problemów estetycznych, blizny mogą także powodować dyskomfort  – przykurcz, ból, świąd.

Leczenie blizn nie jest prostą terapią. Ale jest możliwe!

Im wcześniej zaczniemy prawidłową pielęgnację i leczenie powstałej blizny, tym lepsze rokowania co do jej maksymalnego zniwelowania.

Najnowsza technologia umożliwia nam skuteczną walkę z wszelkiego rodzaju bliznami.

Należy pamiętać, że już w momencie powstania rany (operacja, uraz)  powinniśmy zadbać o to, aby wspomóc skórę w prawidłowej regeneracji. Tu z pomocą przychodzi rewolucyjne światło LED, które działając na poziomie komórek skóry, stymuluje i przyspiesza procesy jej odnowy, wpływa także na prawidłowy ich przebieg. Naświetleniom można poddawać także powstałe już blizny.

Istnieje także możliwość leczenia wieloletnich blizn. Niezastąpiona w tym przypadku jest nowoczesna laseroterapia – laser pikosekundowy Discovery Picolaser SmartXide2 Światło lasera pobudza zmienioną chorobowo skórę i sprawia, że blizna zaczyna niejako goić się od nowa. Uzyskujemy efekt wyrównania powierzchni skóry, jej koloru, usunięcie ewentualnych przebarwień towarzyszących bliźnie. Zabiegi są bezpieczne i przynoszą bardzo dobre efekty lecznicze.

Świetne efekty w redukcji blizn przynosi także terapia kolagenowa. 

Kolagen podany techniką iniekcji w miejsce blizny wpływa na przebudowę i regenerację skóry.

 

Najnowszą metodą leczenia blizn jest zastosowanie w terapii komórek macierzystych izolowanych z tkanki tłuszczowej.

Jest to metoda bardzo bezpieczna, jej skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Zastosowanie komórek macierzystych wpływa na przyspieszenie procesów gojenia rany oraz znaczną poprawę wyglądu blizny.

SPECJALIZUJEMY SIĘ W LECZENIU BLIZN:

  • POOPARZENIOWYCH
  • POTRĄDZIKOWYCH
  • KELOIDÓW / BLIZNOWCÓW
  • PRZEROSTOWYCH
  • POOPERACYJNYCH
  • ROZSTĘPÓW
Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas