fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Plastyka powiek dolnych
Plastyka powiek dolnych Wrocław Kaniowscy
Plastyka powiek dolnych to zabieg medycyny estetycznej, który jest w stanie całkowicie odmienić wygląd twarzy. Pozwala na pozbycie się problemu opuchlizny oraz nadmiaru skóry w okolicach dolnej powieki. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się, jak wygląda taki zabieg, oraz poznasz inne sposoby, które mogą wspomóc regenerację skóry wokół oczu.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Metoda laserowa
Jak wygląda zabieg?
Wskazania i przygotowanie do zabiegu
Rekonwalescencja po zabiegu
Zabiegi regenerujące skórę powiek

Na czym polega plastyka powiek dolnych?

Zabieg plastyki powiek dolnych pozwala na odwrócenie niekorzystnych skutków starzenia się oraz wiotczenia skóry wokół oczu. Wraz z upływem lat skóra powoli traci swoją gładkość i jędrność. Włókna kolagenowe oraz elastynowe obecne w skórze stają się coraz słabsze oraz tracą swoje zdolności regeneracyjne, co jest powodem utraty elastyczności skóry. Niekorzystne skutki procesów starzenia są najbardziej widoczne w okolicach, gdzie skóra jest cienka i delikatna – głównie na twarzy, ze szczególnym uwzględnieniem okolicy oczu. Powieki, zarówno górne jak i dolne, to miejsca kluczowe dla powstawania zarówno zmarszczek, jak i zwiotczenia skóry.

Na czym polega plastyka powiek dolnych

Wiotka i pomarszczona skóra wokół oczu zdecydowanie dodaje lat. Sprawia, że spojrzenie staje się mało wyraziste, a cała twarz wygląda na smutną. Zabieg plastyki powiek, noszący nazwę blefaroplastyki, pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia i uniesienia tej okolicy. Blefaroplastyka jest przeprowadzana zarówno na górnych, jak i dolnych powiekach, w zależności od miejsca występowania problemu. Podczas zabiegu redukowany jest problem „opadającej” powieki, która nadaje twarzy zmęczony wygląd. Blefaroplastyka powiek dolnych pozwala na zlikwidowanie problemu tzw. worków pod oczami, usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej.

Laserowa plastyka powiek dolnych

Blefaroplastyka może być przeprowadzana jedną z dwóch metod: tradycyjną metodą chirurgiczną z użyciem skalpela lub nowoczesną techniką, w której skalpel zastąpiony został laserem. Laserowa plastyka powiek dolnych pozwala na mniejszą traumatyzację tkanek, a co za tym idzie szybką i sprawną rekonwalescencję po zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg blefaroplastyki powiek dolnych przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W trakcie zabiegu chirurg nacina skórę powieki przy pomocy lasera. Nacięcie umiejscowione jest 2 mm poniżej krawędzi dolnej powieki, dzięki czemu pooperacyjna blizna jest praktycznie niewidoczna. Podczas zabiegu wycinany jest nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej, napinany jest również mięsień, co pomaga przywrócić jędrność okolicy oka. Jeśli pacjent zmaga się również z problemem „doliny łez”, chirurg podczas zabiegu może wykorzystać część tkanki tłuszczowej i przesunąć ją w ten obszar, zapewniając naturalne wypełnienie. Na koniec zakładane są specjalistyczne szwy.

Wskazania i przygotowanie do zabiegu

Blefaroplastyka powiek dolnych nie jest zwykle zabiegiem przeprowadzanym ze wskazań medycznych – jest to typowy zabieg medycyny estetycznej, mający na celu poprawę estetyki danej okolicy, a co za tym idzie, poprawę jakości życia pacjenta. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej w okolicy dolnej powieki, a także nadmierną opuchliznę. Poprawia on w dużym stopniu wygląd okolicy oka, skóra staje się jędrna i napięta, a twarz wygląda na wypoczętą.

Zabieg poprzedzony zostaje spotkaniem kwalifikacyjnym z lekarzem specjalistą. Ocenia on wygląd oraz stopień zaawansowania zmian, a także przygotowuje najbardziej skuteczny w danym przypadku plan leczenia. Przed zabiegiem lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi, które potrzebne są do określenia stanu zdrowia pacjenta. Przeprowadzany jest również dokładny wywiad lekarski, który ma na celu i zapewnienie bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu.

Oprócz wykonania badań krwi ważne jest również odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu. Na około 10 dni przed datą planowanego zabiegu nie należy zażywać aspiryny oraz innych leków wpływających na krzepliwość krwi. Jest to niezwykle istotne, gdyż zaburzenia krzepliwości mogą doprowadzić do poważnych komplikacji w trakcie zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem należy również unikać picia alkoholu oraz palenia papierosów.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek dolnych

Zwykle rekonwalescencja po plastyce powiek dolnych przebiega szybko i bezproblemowo. W przypadku zastosowania znieczulenia miejscowego pacjent jeszcze tego samego może wrócić do domu. Tempo gojenia się operowanego miejsca zależy w dużej mierze od indywidualnych cech organizmu. Zwykle po zabiegu występuje opuchlizna oraz zasinienie okolicy oka, które stopniowo zmniejszają się w miarę upływu czasu. Po upływie 7 dni od zabiegu odbywa się wizyta kontrolna oraz zdjęcie szwów. Opuchlizna powinna zniknąć całkowicie po około 14 dniach od zabiegu, a całkowite zabliźnienie się rany następuje po około miesiącu.

Wraz z ustępowaniem opuchlizny pozabiegowej efekty zabiegu stają się coraz bardziej widoczne. Ostateczne efekty uzyskujemy po około 1-2 miesiącach i utrzymują się nawet do kilkunastu lat po wykonaniu zabiegu.

W okresie rekonwalescencji bardzo ważna jest odpowiednia dbałość o operowaną okolicę. Należy powstrzymać się od stosowania szkieł kontaktowych przez minimum 14 dni, gdyż mogłyby one spowodować dodatkowe podrażnienie okolicy oczu. Równie ważne jest unikanie używek – picia alkoholu i palenia papierosów, ponieważ spowalniają one procesy gojenia się tkanek. Należy również pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej: stosować kremy z wysokim filtrem oraz nie zapominać o okularach przeciwsłonecznych, które ochronią wrażliwą okolicę oczu przed szkodliwym działaniem słońca.

Plastyka powiek dolnych a inne zabiegi

Zabiegi mające na celu odmłodzenie okolicy oczu oraz spłycenie zmarszczek nie zastąpią plastyki powiek dolnych, ale są w stanie znacząco wpłynąć na kondycję skóry powiek. Mogą być stosowane u osób, u których wstępują przeciwwskazania do wykonania plastyki powiek, a także u pacjentów, u których zmiany nie są na tyle zaawansowane, aby decydować się na zabieg chirurgiczny. Zabiegi dodatkowe mogą również stanowić uzupełnienie blefaroplastyki, dodatkowo wpływając na elastyczność skóry.

Inne zabiegi

Peeling cytrynowy Exuviance to dobry pomysł dla osób, które pragną rozjaśnić oraz odmłodzić skórę wokół oczu, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek. Działa on przeciwstarzeniowo oraz nawilżająco. Korzystny wpływ będzie miała także terapia światłem LED, która stymuluje odnowę oraz regenerację komórek skóry, dzięki czemu następuje poprawa jakości oraz elastyczności skóry. W celu likwidacji cieni oraz worków pod oczami warto zastosować karboksyterapię. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiednich dawek dwutlenku węgla, co stymuluje metabolizm komórkowy oraz syntezę nowego kolagenu.

Worki pod oczami to powszechny problem, który nadaje twarzy smutny, zmęczony wygląd. Dzięki zastosowaniu metod medycyny estetycznej można pozbyć się go raz na zawsze i cieszyć się pięknym, odmłodzonym wyglądem przez wiele lat. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na konsultację z lekarzem specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości oraz pomoże dobrać najlepszą terapię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas