fbpx
zadbaj o skórę zimą

Konsultacje on-line z naszymi lekarzami

Profesjonalna porada w nowoczesnej formie: video, foto, e-recepta

Pielęgnacja skóry zimą to niełatwe zadanie. O tej porze roku jesteśmy narażeni na szereg niekorzystnych czynników. Możemy do nich zaliczyć niską temperaturę, mroźny wiatr i przebywanie w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach. Wszystko to sprawia, że skóra staje się matowa, szara, przesuszona i bardzo podatna na podrażnienia.

Spis treści
Jak dbać o skórę w chłodne dni?
Jakie zabiegi warto wykonać zimą?
Laseroterapia
Mezoterapia
Epilacja

Co jest ważne w pielęgnacji skóry zimą

Pielęgnacja skóry zimą wymaga sporego wysiłku. Najważniejszym aspektem jest dbanie o prawidłowe odżywienie tkanek. Musisz starać się odbudowywać na bieżąco płaszcz hydrolipidowy, który odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia, a w suchym środowisku ulega ciągłemu niszczeniu. Odpowiednie będą kosmetyki zawierające w swoim składzie substancje ochronne i nawilżające, zapobiegające odwodnieniu skóry jak na przykład kwas hialuronowy, gliceryna, lipidy, ceramidy, mocznik, czy nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Należy pamiętać, że zimowe warunki dają się we znaki nie tylko skórze twarzy, ale całego ciała. Po kąpieli, która nie powinna być zbyt gorąca, warto zastosować odżywczy i nawilżający balsam. Takie działanie zapobiegnie dodatkowemu wysuszeniu skóry. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na pielęgnację dłoni. Skóra na rękach jest wyjątkowo narażona na podrażnienia a czasem odmrożenia. Stosowanie dobrego kremu jako drugiej pary rękawiczek powinno być obowiązkowe!

Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać w okresie zimowym, aby zadbać o skórę?

Warto wykorzystać okres zimowy na poprawienie kondycji swojej skóry poprzez odpowiednią pielęgnację. Jedną z ciekawszych propozycji na pewno jest laseroterapia. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii możesz zrewitalizować, odbudować i głęboko zregenerować skórę. W wyniku zabiegów nastąpi jej pogrubienie i uelastycznienie. Laseroterapia może spowodować spłycenie zmarszczek i zmniejszenie widoczności porów. Co więcej, dzięki wykorzystaniu lasera można zadbać o usunięcie przebarwień, blizn i rozstępów. Inną propozycją na zimowy czas są zabiegi mezoterapii, które zapewnią dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry. Dzięki rozpoczęciu terapii już zimą , zdążysz usunąć zbędne owłosienie i cieszyć się gadką skórę latem.

Laseroterapia

Laseroterapia to metoda, która może przynieść naprawdę wiele korzyści. Dzisiejsze technologie pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów przy bardzo małej inwazyjności zabiegu a tym samym skróceniu czasu rekonwalescencji do minimum. Metody laserowe kompleksowo odbudowują skórę, dając wyraźny efekt odmłodzenia. Innym zastosowaniem lasera jest usunięcie blizn, rozstępów, tatuaży, czy makijażu permanentnego. Zima to dobry okres na zlikwidowanie niechcianych śladów z powierzchni skóry.

Wskazania do laseroterapii:

Przeciwwskazania do laseroterapii:

 • nadwrażliwość na światło,
 • opalenizna skóry,
 • aktywna choroba nowotworowa skóry,
 • infekcja w obszarze wykonywania zabiegu,
 • przyjmowanie preparatów fotouczulających.

RESURFACING

Resurfacing to zabieg, który zapewni odbudowę, odmłodzenie i ogólną poprawę kondycji skóry. Wykorzystanie lasera pobudza samoregenerację tkanek, między innymi zwiększając produkcję białek kolagenowych oraz elastyny w miejscu wykonywania zabiegu. W przypadku młodych osób korzystających z metody terapia, oprócz efektu odświeżenia skóry, zapewnia dodatkowo profilaktykę przeciw starzeniu się. Gdy osoby starsze podejmują się zabiegu, uzyskiwany jest efekt odmłodzenia i ujędrnienia. Rezultaty często narastają z czasem, z powodu pobudzenia procesów samoregeneracji skóry. W naszej klinice dysponujemy dużym wyborem technologii laserowych:

Laserowe usuwanie przebarwień i blizn

Przebarwienia i blizny często stanowią dość duży problem natury estetycznej. Ślady związane z urazami, oparzeniami, czy trądzikiem nierzadko występują na odsłoniętej skórze (twarz, szyja, dłonie). W kwestii likwidowania przebarwień, oprócz stosowania preparatów zewnętrznych warto wykorzystać technologię lasera pikosekundowego. Przedstawicielem tej grupy urządzeń jest Discovery Pico, który skutecznie potrafi rozprawić się z różnymi zaburzeniami barwnikowymi na skórze. W walce z bliznami dysponujemy szeroką propozycją zabiegów. Skuteczne mogą okazać się laser CO2, laser Golden Touch SmartXide2 oraz Discovery Pico. Blizny zmniejszają swoją widoczność, ponieważ wiązki energii trafiające w tkankę pobudzają ją do samoregeneracji. Następuje proces remodelowania rany, czyli powstawania nowych białek kolagenowych.

Mezoterapia

Mezoterapia to kolejna propozycja zabiegu na okres zimowy. Metoda polega na umieszczaniu substancji odżywczych bezpośrednio w głąb skóry, dzięki czemu mogą one skutecznie zadziałać bezpośrednio w miejscu, w którym się znajdują. Mezoterapia jest skuteczna z dwóch powodów. Po pierwsze rozdysponowana substancja działa na okoliczne tkanki, a po drugie następuje efekt gojenia po umieszczeniu substancji igłą lub specjalnym pistoletem.

Wskazania:

 • chęć rewitalizacji i odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dłoni, dekoltu,
 • chęć odświeżenia skóry w okolicy oka,
 • chęć redukcji cellulitu,
 • chęć zmniejszenia widoczności blizn oraz rozstępów,
 • chęć uelastycznienienia skóry.

Efekty

Dzięki wykorzystaniu mezoterapii następuje głębokie nawilżenie skóry. Tkanka jest lepiej dotleniona i uzupełniona w potrzebne jej substancje (minerały, witaminy). Następuje też ujędrnienie i zagęszczenie skóry. Mezoterapia jest świetną profilaktyką anty-aging, opóźnia w czasie procesy starzenia. W celu uzyskania długotrwałych efektów często zabieg powtarza się w pewnych odstępach czasu. Dokładna ilość zabiegów jest ustalana wraz ze specjalistą.

Epilacja

Epilacja to zabieg, który pozwala na bardzo efektywne usunięcie zbędnego owłosienia. Podczas zabiegu używany jest laser. Energia wiązki niszczy zarówno trzon, jak i cebulkę włosa. W celu uzyskania pożądanych rezultatów trzeba powtarzać zabieg w odstępie kilku tygodni. Konieczność ta wynika z selektywności działania lasera. Wiązka emitowana przez urządzenie niszczy jedynie włosy będące w aktywnej fazie wzrostu.

Laser Vectus

Laser Vectus to doskonałe urządzenie do walki z niechcianym owłosieniem. W celu zapewnienia jak największego komfortu i bezpieczeństwa technologia jest wyposażona w miernik melaniny "SkinTel". Gwarantuje to optymalne ustawienie parametrów wykorzystywanych w trakcie zabiegu. Laser zapewnia trwałe chłodzenie "active cooling", zwiększając dodatkowo komfort podczas epilacji. Mała głowica emitująca wiązkę pozwala na zachowanie wysokiej precyzji w usuwaniu owłosienia nawet z najmniejszych powierzchni.

Pielęgnacja skóry twarzy zimą

Pielęgnacja skóry twarzy zimą również wymaga jej prawidłowego odżywienia. Nie możemy zapominać o stosowaniu kremów z substancjami nawilżającymi i odżywczymi (kwas hialuronowy, gliceryna, lipidy, ceramidy, NNKT, mocznik). Nie zapomnijmy także o ustach! Powinniśmy stosować ochronne, natłuszczające pomadki, szczególnie przed wyjściem z domu. Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych warto nałożyć na skórę krem ochronny. Z reguły jest on bardziej tłusty, co sprawia, że skutecznie chroni skórę przed niską temperaturą. Kosmetyki powinny zawierać filtr przeciwsłoneczny i witaminę C, która wzmocni narażone na pękanie naczynia krwionośne.

Okres zimowy jest bardzo wymagający dla naszej skóry. Odpowiednie dbanie o nią sprawi, że w dobrej kondycji dotrwa do wiosny. Poza tym warto pomyśleć o dodatkowych zabiegach rewitalizujących skórę. W naszej klinice przeprowadzamy ich bardzo wiele. Zachęcamy do kontaktu!

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas

Drodzy Pacjenci,

W trosce o zdrowie nas wszystkich, zgodnie z zaleceniami WHO oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, zwracamy się do Państwa z prośbą o zastosowanie się do zasad epidemiologicznych, które pozwolą nam ograniczyć ryzyko rozpowszechniania się wirusa COVID-19.

W naszych gabinetach wprowadzamy zasady, które obowiązywać będą do odwołania:

 • Po przyjściu do gabinetu bardzo prosimy o skierowanie się do toalety i umycie rąk
 • Prosimy także o korzystanie ze środka do dezynfekcji rąk, który umieszczony jest w rejestracji i w gabinetach zabiegowych i lekarskich
 • Przed wizytą będziecie Państwo zobowiązani do wypełnienia wywiadu epidemiologicznego
 • Pacjentów posiadających karnety na zabiegi prosimy o umawianie się na konkretne godziny i przychodzenie punktualnie, aby minimalizować czas oczekiwania w recepcji.
 • Uprzejmie prosimy o przychodzenie na konsultacje bez osób towarzyszących.
 • Uruchamiamy dla Państwa możliwość konsultacji online­ za pomocą videokonferencji
  z naszymi lekarzami specjalistami.
 • Zachęcamy pacjentów dermatologicznych z przewlekłymi chorobami skóry,
  z problemami trądzikowymi, łuszczycą, AZS i innymi, do umawiania się na konsultacje online, podczas których w razie potrzeby także wystawimy e-receptę
 • Do konsultacji online zapraszamy wszystkich pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą wychodzić z domu
 • Biorąc pod uwagę zalecenia sanepidu, zwracamy się także ze szczególną prośbą do osób przyjeżdżających z zagranicy o kontakt telefoniczny i konsultację telefoniczną
  z lekarzem przed przyjściem na wizytę do lekarza, czy też na zabiegi do pielęgniarek lub kosmetologów.
 • Zwracamy się z prośbą rozliczanie się w formie bezgotówkowej (transakcje kartą płatniczą/kredytową lub BLIK)

Liczymy na Państwa odpowiedzialność i rozwagę, prosimy aby nie przychodzić do nas na wizyty z objawami przeziębienia (gorączka, kaszel, nieżyt nosa itp.).

Prosimy wówczas o przełożenie wizyty, gdyż na pewno będziemy do Państwa dyspozycji w kolejnych terminach.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że jako placówka medyczna, dla zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa naszych pacjentów, obok standardowych procedur codziennego odkażania gabinetów, klamek itp., wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności, pod postacią:

 

 • Monitorowanie temperatury ciała za pomocą bezdotykowych termometrów
 • Udostępnienie naszym pacjentom w rejestracji i we wszystkich gabinetach lekarskich i zabiegowych płynów do dezynfekcji rąk
 • Kilkukrotne w ciągu dnia przecieranie środkami dezynfekcyjnymi klamek, włączników światła, długopisów, lady rejestracji, biurek i innych miejsc, w których przebywają pacjenci.
 • Dodatkowo w naszych gabinetach działają oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji o działaniu przeciw bakteryjnym, przeciw wirusowym i przeciw grzybicznym

 

Serdecznie przepraszamy za niedogodności, dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę z nami!

Życzymy dużo zdrowia!

 

Dr n. med. Ewa Kaniowska

Dr Michał Kaniowski