fbpx
funkcje witaminy c

Od lat znany jest dobroczynny wpływ witaminy C na wygląd i zdrowie skóry.
Kosmetyki z jej dodatkiem, stanowią doskonałą pielęgnację zarówno skóry młodej, jak i tej z widocznymi już oznakami starzenia. Różne stężenia kwasu askorbinowego pozwalają na stosowanie produktów w przypadku każdego typu skóry, niektóre umożliwiają także pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu.

Funkcje witaminy C

Działanie silnie antyoksydacyjne – jest silnym przeciwutleniaczem, zwalczającym wolne rodniki

  • ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV – wzmacnianie odporności skóry, która ulega zmniejszeniu pod wpływem promieniowania UVB, dzięki czemu zapobiega zmianom kancerogennym
  • wzmacnianie naczyń krwionośnych
  • poprawa kolorytu skóry i rozjaśnianie przebarwień
  • działanie odmładzające (wpływ na produkcję kolagenu)
  • redukcja drobnych zmarszczek

W okresie letnim kosmetyki z witaminą C powinny być stosowane, podobnie jak te z filtrem przeciwsłonecznym, jako element codziennej pielęgnacji skóry. Witamina C pełni bowiem rolę czynnika chroniącego przed promieniowaniem UVA i UVB. Może być ponadto pomocna w leczeniu poparzeń skóry po ekspozycji na słońce, zmniejsza rumień i nasilenie reakcji zapalnej. Co ważne witamina C nie pochłania UV – działa więc jak filtr przeciwsłoneczny.

Zachęcamy do pielęgnacji domowej preparatami zawierającymi witaminę C oraz zapraszamy do korzystania z zabiegów, wykorzystujących jej dobroczynne działanie!

 

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas