ginekologia funkcjonalna

Nowoczesna ginekologia proponuje zabiegi, które skutecznie podnoszą komfort życia kobiet, poprzez likwidowanie problemów wpływających na pogorszenie jakości ich życia. Problemy te można leczyć za pomocą bezinwazyjnych procedur, bez okresu rekonwalescencji. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe MonaLisa Touch™.

Ginekologia funkcjonalna – dla zdrowia i komfortu kobiety!

Jednym z problemów, które można skutecznie leczyć przy pomocy nowoczesnej laseroterapii jest – ZESPÓŁ ROZLUŹNIENIA POCHWY (VRS).

Problem ten dotyczy głównie kobiet, które rodziły w sposób naturalny. Najczęściej jednak, w związku z powrotem do formy po ciąży, mówi się o problemie powrotu do poprzedniej wagi, o walce z rozstępami, wiotką skórą w okolicy brzucha. Rzadko natomiast porusza się temat związany z problemami stref intymnych, a po porodzie siłami natury to właśnie krocze i pochwa narażone są w bardzo dużym stopniu na zmiany.

Dla wielu kobiet rozluźnienie pochwy stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, wpływa na ich skrępowanie i spadek satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego. Zdarza się także, że po porodzie pojawia się problem z nietrzymaniem moczu. Jeżeli ćwiczenie mięśni Kegla (mięśni dna miednicy) nie pomagają, można zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych – laserowe obkurczanie pochwy.

Zabieg jest niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny. MonaLisa Touch™ zapewnia laserowe obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu – bez interwencji chirurgicznej.

Laser MonaLisa Touch™ uznaje się obecnie za najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser dedykowany zabiegom z zakresu ginekologii funkcjonalnej.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy

Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru jej wejścia, powoduje „ogrzanie” tkanek. Na skutek tej procedury, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, pojawienie się nowego kolagenu, błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Proces ten powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy – staje się ona ciaśniejsza (laserowe obkurczenie pochwy).  Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.  po ok. 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

Efekty zabiegu laserowego obkurczania pochwy

Efekty zabiegu odczuwalne są już po miesiącu. Pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest ciaśniejsza i lepiej nawilżona. Zabieg wpływa na poprawę odczuć seksualnych, zmniejsza się także problem nietrzymania moczu.

Liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych potrzeb pacjentki (od stopnia rozciągnięcia tkanek). Zazwyczaj jeden zabieg jest wystarczający, jeżeli jednak jest potrzeba wykonania kolejnego, wykonuje się go po upływie 2, 4 tygodni od poprzedniej procedury.

 

dr Witold Skrzypek ginekolog wroclaw kaniowscy

W naszym Centrum zabiegi laserem MonaLisa Touch™, w tym zabiegi laserowego obkurczania pochwy wykonuje dr n.med. Witold Skrzypek – specjalista ginekolog.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas