fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Korekcja powiek dolnych
Korekcja powiek dolnych worków pod oczami Kaniowscy Clinic
Korekcja powiek dolnych to skuteczna i bezpieczna metoda pozbycia się problemu tzw. „worków” pod oczami. Opuchlizna oraz nadmiar wiotkiej skóry w obrębie oka sprawia, że cała twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Nowoczesne metody medycyny estetycznej pozwalają na korekcję okolicy oka w prosty i mało inwazyjny sposób. W tym artykule omawiamy przyczyny powstawania „worków” pod oczami oraz zabieg, który pozwala się ich pozbyć.

Spis treści
Przyczyny wiotczenia skóry w okolicy oczu
Na czym polega zabieg?
Przebieg zabiegu
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Efekty po zabiegu

Zanim zdecydujesz się na korekcję powiek dolnych, poznaj przyczyny wiotczenia skóry w okolicy oczu

Korekcja powiek dolnych to zabieg, który pozwala redukować m.in. skutki starzenia się skóry w tym obszarze twarzy. Zadaniem skóry jest ochrona głębiej leżących tkanek przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jest ona w stanie rozciągać się i kurczyć, a także szybko się regenerować. Elastyczność skóry jest zasługą licznych włókien kolagenowych oraz elastynowych, które są niezwykle wytrzymałe. Mogą one jednak ulegać uszkodzeniom, przez co skóra traci swoją jędrność, staje się wiotka i wyraźnie osłabiona. Istnieje wiele czynników, które niekorzystnie wpływają na zawartość kolagenu w skórze.

Wiek

Pierwszym z nich jest wiek. Wraz z upływem lat włókna kolagenowe stopniowo zanikają, a ich zdolności regeneracyjne znacząco się obniżają. Postępujące procesy starzenia się sprawiają, że synteza nowego kolagenu jest bardzo ograniczona. Z tego powodu skóra traci swoją elastyczność i jędrność, zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz zwiotczenie skóry, szczególnie na twarzy i w okolicy oczu.

problemy medyczne blefaroplastyka sposób na opadające powieki

Podłoże genetyczne

Obecność „worków” pod oczami może mieć również podłoże genetyczne. W takim przypadku, niezależnie od wieku, skóra pod oczami występuje w nadmiarze i jest bardziej wiotka, a w obrębie dolnej powieki może dodatkowo znajdować się nadmiar tkanki tłuszczowej, która sprawia wrażenie opuchlizny. Taka budowa anatomiczna okolicy oka sprawia, że twarz stale wygląda na opuchniętą i zmęczoną.

Styl życia

Na stan skóry, a w szczególności okolicy oczu, ma również wpływ niezdrowy tryb życia oraz dieta. Zaburzają one prawidłową gospodarkę mineralną organizmu, przez co w organizmie zaczyna gromadzić się woda i dochodzi do powstania opuchlizny. Na utratę elastyczności skóry wokół oczu wpływa również brak ochrony przeciwsłonecznej tych okolic. Promienie słoneczne uszkadzają skórę i w znacznym stopniu przyspieszają procesy starzenia się.

Na czym polega korekta powiek dolnych?

Zabieg korekty powiek dolnych pozwala na znaczną zmianę wyglądu całej twarzy. Po usunięciu nieestetycznych „worków” pod oczami, spojrzenie staje się świeższe i promiennie a twarz wygląda o wiele młodziej. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza specjalistę, dzięki czemu jest wysoce bezpieczny.

Przebieg zabiegu

Korekta powiek dolnych, a właściwie blefaroplastyka, polega na usunięciu nadmiaru tkanki z okolicy dolnej powieki. Przeprowadzana jest za pomocą jednej z dwóch metod: tradycyjnej metody chirurgicznej z użyciem skalpela lub znacznie mniej inwazyjnej blefaroplastyki laserowej. W naszym gabinecie zabieg przeprowadzany jest wyłącznie przy użyciu lasera, dzięki czemu rekonwalescencja po zabiegu jest krótka i mało uciążliwa.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Nacięcie skóry laserem ma miejsce 2 mm od krawędzi dolnej powieki, dzięki czemu pozostaje ono praktycznie niewidoczne. Podczas zabiegu chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry, napina mięsień, a także, w razie potrzeby, przesuwa tkankę tłuszczową w okolicę „doliny łez”, dzięki czemu uzyskuje ona naturalne wypełnienie.

Dzięki małej inwazyjności zabiegu, pacjent już po kilku godzinach może wrócić do swoich obowiązków z niewielkim opatrunkiem zasłaniającym szwy, który w żaden sposób nie ogranicza normalnego widzenia.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazania do zabiegu blefaroplastyki powiek dolnych obejmują nadmiar i wiotkość skóry powiek, znaczną opuchliznę, a także nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie dolnej powieki. Dzięki zmianie wyglądu powiek, a co za tym idzie wyrazu całej twarzy, pacjent zyskuje spory zastrzyk pewności siebie oraz poprawę jakości życia.
Przed podjęciem decyzji o zabiegu konieczna jest wizyta kwalifikacyjna u lekarza specjalisty. Pomoże on poprawnie zdiagnozować problem oraz dobrać odpowiednią metodę leczenia. Podczas pierwszej konsultacji lekarz zleci również wykonanie określonych badań krwi, dzięki którym uzyska podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta. Wyniki badań są podstawą do kwalifikacji do zabiegu, gdyż tylko pacjenci w pełni zdrowi mogą zostać poddani zabiegowi blefaroplastyki.

Oprócz nieprawidłowych wyników badań krwi, istnieje kilka innych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich okres ciąży oraz karmienia piersią, aktywne infekcje, a także zaburzenia gojenia się ran. Z zabiegu wykluczają również ciężkie choroby ogólnoustrojowe, takie jak toczący się proces nowotworowy. Przeciwwskazania wynikają z faktu zbytniego obciążenia organizmu. Każdy, nawet drobny zabieg jest ingerencją w organizm pacjenta, dlatego też osoby osłabione nie powinny zostać zakwalifikowane do zabiegu. Przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem oraz wykonanie badań zapobiegają wystąpieniu komplikacji pozabiegowych oraz zapewniają szybki powrót do formy.

Efekty po zabiegu

Rekonwalescencja po zabiegu zależna jest od wybranej metody chirurgicznej. W przypadku blefaroplastyki laserowej jest ona znacznie skrócona i zwykle przebiega bezproblemowo. Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwalny dyskomfort, będący skutkiem opuchlizny oraz zasinienia operowanej okolicy. Stan ten jest przejściowy, zwykle po kilku dniach od zabiegu komfort pacjenta zdecydowanie wzrasta, a po 14 dniach opuchlizna powinna ustąpić całkowicie. Po tygodniu od wykonania zabiegu ma miejsce wizyta kontrolna, podczas której lekarz sprawdza stopień zagojenia rany oraz zdejmuje szwy. Blizny po zabiegu są ukryte bezpośrednio pod linią dolnych rzęs, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

W procesie rekonwalescencji ważna jest odpowiednia dbałość o operowaną okolicę, stosowanie kremów z filtrem oraz używanie okularów przeciwsłonecznych. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu nie zaleca się używania szkieł kontaktowych. Należy również unikać picia alkoholu i palenia papierosów, gdyż używki znacznie opóźniają i utrudniają procesy gojenia się tkanek.

Początkowa opuchlizna i zasinienie szybko ustępują, a efekty zabiegu stają się coraz bardziej widoczne. Pełny efekt widoczny jest po 1-2 miesiącach od zabiegu i jest trwały, utrzymuje się nawet do kilkunastu lat po zabiegu. Skóra pod oczami staje się wyraźnie gładsza i bardziej napięta. Znika problem nadmiaru skóry na dolnych powiekach, a cała okolica oka wygląda o wiele młodziej.

Opuchlizna oraz nadmiar skóry w obrębie dolnej powieki to powszechny problem, który w znaczny sposób wpływa na całościowy wygląd twarzy. Dzięki zabiegowi korekcji powiek dolnych problem ten może zostać rozwiązany, a Ty będziesz cieszyć się efektem świeżego i promiennego wyglądu przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas