fbpx
tkanka tłuszczowa jako źródło komórek macierzystych

Odkrycie potencjału komórek macierzystych przyniosło istotny przełom w medycynie. Badania nad skutecznością terapii z ich wykorzystaniem, potwierdzają jej wysoką skuteczność i wskazują na osiąganie spektakularnych rezultatów terapeutycznych.

Komórki macierzyste uznane za cenne narzędzie medycyny regeneracyjnej, wykorzystywane są w jej różnych dziedzinach, w tym również w dermatologii i medycynie estetycznej.

Twoja tkanka tłuszczowa - źródło komórek macierzystych

Doskonałym źródłem komórek macierzystych jest nasza tkanka tłuszczowa. Często występuje w nadmiarze, pacjenci zwykle chętnie chcą się jej pozbyć. Jest ona bardzo łatwo dostępna, poza tym zawiera bardzo dużą ilość cennych komórek macierzystych, które przy użyciu nowoczesnej aparatury można pozyskać, wyizolować i wykorzystać w celach terapeutycznych.

Aby skorzystać w pełni z możliwości, jakie daje nam terapia z użyciem tkanki tłuszczowej, powstał system współpracujących ze sobą nowoczesnych technologii, które umożliwiają – po pierwsze – pobór tkanki tłuszczowej z jednoczesnym obkurczaniem i ujędrnianiem skóry, po drugie –  przeszczep pozyskanej tkanki w miejsca jej ubytku lub obszary wymagające regeneracji oraz, po trzecie – izolację cennego materiału bogatego w komórki macierzyste, który można wykorzystać w terapiach leczniczych.

3 KROKI DO PIĘKNEGO CIAŁA I ZDROWEJ SKÓRY LIPOLIFE3G → ADIVIVE → CELLTIBATOR 

Wyszczupl jedno miejsce - Wymodeluj i zregeneruj inne

Zabiegi nowoczesnej  liposukcji laserowej nie wymagają znieczulenia ogólnego i okresu rekonwalescencji. Procedura pozwala nam skutecznie usunąć niechcianą tkankę tłuszczową a dodatkowo, dzięki działaniu odpowiednią temperaturą, jednocześnie ujędrnić i obkurczyć skórę w obszarze zabiegowym – co zmniejsza ryzyko wystąpienia nadmiaru fałdu skórnego po liposukcji. Odessana tkanka tłuszczowa „nie marnuje się”! W wyniku zastosowania specjalistycznej aparatury komórki tłuszczowe nie ulegają zniszczeniu, a pobrany materiał stanowi źródło komórek macierzystych i doskonale nadaje się do przeszczepu w inne miejsce na ciele. Co więcej – pozyskaną tkankę tłuszczową możemy poddać specjalistycznej obróbce, tak aby uzyskać skoncentrowany materiał bogaty w komórki macierzyste. Wzbogacenie nimi komórek tłuszczowych, przygotowanych do przeszczepu, dodatkowo potęguje efekty zabiegu.

1, 2, 3 – Zdecyduj o ilości etapów zabiegu

Możemy więc dokonać samej liposukcji i wyszczuplić dany obszar ciała np. brzuch, uda, ramiona,  mamy też możliwość autotransplantacji, czyli przeszczepienie tkanki tłuszczowej w miejsca jej ubytków i okolice wymagające regeneracji. Jesteśmy zatem w stanie z powodzeniem regenerować skórę piersi, która uległa zwiotczeniu z upływem czasu lub po okresie ciąży i karmienia, dokonywać ich rekonstrukcji np. po zabiegach mastektomii, modelować pośladki, jak i wypełniać bruzdy, zmarszczki, zapadnięte policzki, czy poprawiać owal twarzy. System daje nam także możliwość specjalistycznego przygotowania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu komórki tłuszczowe wraz ze skoncentrowanym materiałem komórek macierzystych nie tylko uzupełniają ubytki tkanki, ale również stymulują skórę do samoregeneracji. Co ważne, cała procedura wykonywana jest podczas jednego zabiegu! Wykorzystanie innowacyjnej aparatury sprawia, że zabiegi są małoinwazyjne i komfortowe. Przeszczep tkanki tłuszczowej np. w obszar  twarzy, nie powoduje obrzęku i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Wybierz wyższy poziom regeneracji skóry

Komórki macierzyste stanowią cenny materiał w terapiach stricte leczniczych. Wykorzystujemy ich potencjał, uzyskując doskonałe efekty odbudowy skóry i regeneracji tkanek. Terapia z ich wykorzystaniem doskonale sprawdza się w leczeniu fotouszkodzeń, wszelkiego rodzaju blizn – potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych, w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń.

Komórki macierzyste stymulują procesy gojenia, mają również zdolność do zmniejszania ryzyka powstawania bliznowacenia i blizn przerostowych. Wykorzystanie komórek macierzystych, uzyskiwanych z tkanki tłuszczowej, jest także świetną metodą regeneracji skóry po radioterapii, mają one też zastosowanie w leczeniu ubytków tkanek oraz w leczeniu urazów stawów – kolan, łokci.

Postaw na bezpieczeństwo i skuteczność

Zabiegi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej obejmują szeroki zakres terapeutyczny. Ze względu na autologiczny materiał wyeliminowane jest ryzyko reakcji alergicznych, procedury zabiegowe są bezpieczne, komfortowe, minimalnie inwazyjne, nie zakładają okresu rekonwalescencji i co ważne – przynoszą doskonałe rezultaty.

Tekst ukazał się w dodatku do magazynu Zwierciadło oraz dodatku do Gazety Wyborczej.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas