fbpx
Karboksyterapia innowacyjna technologia

Konsultacje on-line z naszymi lekarzami

Profesjonalna porada w nowoczesnej formie: video, foto, e-recepta

Innowacyjna technologia, szerokie spektrum możliwości odmładzania.

Karboksyterapia odkryta na nowo

Karboksyterapia jest metodą leczniczą znaną i wykorzystywaną w medycynie już od kilkudziesięciu lat. Obecnie odkryta na nowo, na powrót znalazła się w centrum uwagi i stała się bardzo popularna. Ze względu na potwierdzoną skuteczność i dobroczynne działanie dwutlenku węgla, ta ceniona metoda znalazła swoje zastosowanie również w dermatologii estetycznej.

Karboksyterapia polega na podawaniu w podskórne tkanki kontrolowanej ilości medycznego dwutlenku węgla. W zależności od wskazań dobiera się właściwą głębokość i kąt iniekcji. Przy problemach skórnych na twarzy i dekolcie czy przy korekcji rozstępów wykonuje się podskórne wkłucia pod kątem 30º, w przypadku głębszego śródskórnego zastosowania gazu np. w redukcji tkanki tłuszczowej, kąt ten wynosi 45º. Nowoczesne urządzenia medyczne przeznaczone do karboksyterapii zapewniają bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Gaz jest sterylny, jego ilość i prędkość podania jest ściśle kontrolowana. Udoskonalona metoda podgrzewania gazu wpływa na redukcję bólu a czujniki wkłucia zapobiegają powstawaniu siniaków.

Podawany podczas zabiegu dwutlenek węgla wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworząc cząstkę kwasu węglowego, który obniża pH tkanki. Następuje zakwaszenie danego obszaru i w wyniku efektu Bohra zwiększone uwalnianie tlenu z hemoglobiny. Lepsze dotlenienie tkanek przyczynia się do zwiększenia angiogenezy, przebudowy kolagenu i regeneracji skóry właściwej. W wyniku dalszych reakcji chemicznych zachodzących w tkankach ich pH staje się zasadowe, co prowadzi do uzyskania efektu znieczulającego i spazmolitycznego, nasilając m.in. utlenienie tłuszczu w komórkach tłuszczowych.

O metodzie

Mechanizm działania CO2 nie jest poznany do końca. Wciąż w wielu ośrodkach naukowych trwają badania nad tą metodą leczniczą. O jej skuteczności świadczą natomiast uzyskiwane efekty terapeutyczne potwierdzane w badaniu histologicznym, dopplerowskim, USG oraz poprzez ocenę zwiększonego poziomu tlenu w tkankach.

Metoda ma szeroki zakres zastosowań, wykorzystywana jest w ortopedii, reumatologii, flebologii. W dermatologii i dermatologii estetycznej stosuje się ją w przypadku redukcji drobnych zmarszczek, zwiotczenia skóry twarzy i ciała, w walce z rozstępami, cellulitem, w korekcji blizn. Ponadto ma ona zastosowanie w leczeniu problemach skóry owłosionej głowy oraz łysienia, w trudno gojących się ranach czy owrzodzeniach skórnych różnego pochodzenia.

Karboksyterapia jest metodą bezpieczną, bardzo mało inwazyjną, wszechstronną. Może być kojarzona z wieloma innymi technikami zabiegowymi.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas

Drodzy Pacjenci,

W trosce o zdrowie nas wszystkich, zgodnie z zaleceniami WHO oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, zwracamy się do Państwa z prośbą o zastosowanie się do zasad epidemiologicznych, które pozwolą nam ograniczyć ryzyko rozpowszechniania się wirusa COVID-19.

W naszych gabinetach wprowadzamy zasady, które obowiązywać będą do odwołania:

 • Po przyjściu do gabinetu bardzo prosimy o skierowanie się do toalety i umycie rąk
 • Prosimy także o korzystanie ze środka do dezynfekcji rąk, który umieszczony jest w rejestracji i w gabinetach zabiegowych i lekarskich
 • Przed wizytą będziecie Państwo zobowiązani do wypełnienia wywiadu epidemiologicznego
 • Pacjentów posiadających karnety na zabiegi prosimy o umawianie się na konkretne godziny i przychodzenie punktualnie, aby minimalizować czas oczekiwania w recepcji.
 • Uprzejmie prosimy o przychodzenie na konsultacje bez osób towarzyszących.
 • Uruchamiamy dla Państwa możliwość konsultacji online­ za pomocą videokonferencji
  z naszymi lekarzami specjalistami.
 • Zachęcamy pacjentów dermatologicznych z przewlekłymi chorobami skóry,
  z problemami trądzikowymi, łuszczycą, AZS i innymi, do umawiania się na konsultacje online, podczas których w razie potrzeby także wystawimy e-receptę
 • Do konsultacji online zapraszamy wszystkich pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą wychodzić z domu
 • Biorąc pod uwagę zalecenia sanepidu, zwracamy się także ze szczególną prośbą do osób przyjeżdżających z zagranicy o kontakt telefoniczny i konsultację telefoniczną
  z lekarzem przed przyjściem na wizytę do lekarza, czy też na zabiegi do pielęgniarek lub kosmetologów.
 • Zwracamy się z prośbą rozliczanie się w formie bezgotówkowej (transakcje kartą płatniczą/kredytową lub BLIK)

Liczymy na Państwa odpowiedzialność i rozwagę, prosimy aby nie przychodzić do nas na wizyty z objawami przeziębienia (gorączka, kaszel, nieżyt nosa itp.).

Prosimy wówczas o przełożenie wizyty, gdyż na pewno będziemy do Państwa dyspozycji w kolejnych terminach.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że jako placówka medyczna, dla zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa naszych pacjentów, obok standardowych procedur codziennego odkażania gabinetów, klamek itp., wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności, pod postacią:

 

 • Monitorowanie temperatury ciała za pomocą bezdotykowych termometrów
 • Udostępnienie naszym pacjentom w rejestracji i we wszystkich gabinetach lekarskich i zabiegowych płynów do dezynfekcji rąk
 • Kilkukrotne w ciągu dnia przecieranie środkami dezynfekcyjnymi klamek, włączników światła, długopisów, lady rejestracji, biurek i innych miejsc, w których przebywają pacjenci.
 • Dodatkowo w naszych gabinetach działają oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji o działaniu przeciw bakteryjnym, przeciw wirusowym i przeciw grzybicznym

 

Serdecznie przepraszamy za niedogodności, dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę z nami!

Życzymy dużo zdrowia!

 

Dr n. med. Ewa Kaniowska

Dr Michał Kaniowski