niwelowanie nadmiernego owłosienia

Bardziej nasilone owłosienie u kobiet, odbierane przez nie jako defekt kosmetyczny, nie zawsze musi oznaczać problemu ze zdrowiem. Czasami ciemniejsze włosy na rękach czy nogach są wynikiem predyspozycji genetycznych i występują zazwyczaj u pań o ciemniejszej karnacji. Zdarza się, że niechciane włosy zaczynają pojawiać się w wyniku stosowania niektórych leków – sterydów, antykoncepcji hormonalnej lub też w okresie dojrzewania, w ciąży czy w czasie menopauzy.

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

Organizm kobiety, oprócz żeńskich hormonów płciowych – estrogenów, wytwarza również niewielkie ilości męskich hormonów płciowych – androgenów. Jeżeli natomiast tych ostatnich wytwarza w nadmiarze, może to powodować niekorzystne objawy – np. tzw. HIRSUTYZM

Hirsutyzm to zaburzenie hormonalne przejawiające się występowaniem nadmiernego owłosienia w okolicach typowych dla mężczyzn:

– na twarzy (broda, nad górną wargą), szyi, na klatce piersiowej, brzuchu, placach

Hirsutyzm można zdiagnozować wykonując badania zlecone przez endokrynologa, który także w przypadku potwierdzenia choroby, powinien zlecić odpowiednie leczenie.

Efekty hirsutyzmu, czyli nadmierne owłosienie, można niwelować z użyciem laseroterapii. Usunięcie zbędnych włosów poprawia bowiem komfort psychiczny i pozwala na pozbycie się wstydliwego problemu.

W naszym gabinecie epilację (depilację laserową) wykonujemy laserem diodowym Palomar Vectus.

zabieg laserem diodowym palomar vectus
usunięcie zbędnych włosów

Laser Vectus wyposażony jest w czytnik melaniny, który pozwala dobrać optymalne parametry zabiegu, co dodatkowo wpływa na jego skuteczność i bezpieczeństwo. Poza tym posiada dwie głowice – dużą, która umożliwia sprawne przeprowadzenie zabiegu na większych powierzchniach ciała oraz małą, która wpływa na precyzyjność usuwania włosów na twarzy i innych mniejszych obszarach.

zabieg palomar vectus broda przed i po
zabieg palomar vectus przed i po
Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas