fbpx
czekolada na zdrowie jak ochronić skórę przed słońcem

Konsultacje on-line z naszymi lekarzami

Profesjonalna porada w nowoczesnej formie: video, foto, e-recepta

W okresie wakacji krem z filtrem przeciwsłonecznym to niezbędny element naszej kosmetyczki. Twoją skórę może natomiast chronić także CZEKOLADA – Esthechoc Cambridge Beauty Chocolate!

Naturalna ochrona przed słońcem

Wskutek promieniowania UV drastycznie zmniejsza się stężenie antyoksydantów w skórze. Aby temu zapobiec dobrze przyjmować Esthechoc!
Wysycony astaksantyną organizm będzie nas chronił 24 h na dobę. W przypadku polifenoli, ta ochrona trwa ok. 6 h od spożycia – z tego powodu warto przyjmować Esthechoc rano, do śniadania, przed wyjściem na plażę!

Głównymi czynnikami, które mają wpływ na starzenie się skóry są – wolne rodniki, których źródłem jest m.in. zanieczyszczenie środowiska, stres oksydacyjny, wywołany złą dietą, paleniem papierosów, procesy zapalane, hipoksja (niedobór tlenu), spowodowana degeneracją naczyń włosowatych, nieodpowiednim sposobem odżywiania, brakiem ruchu. Wszystkie wspomniane czynniki dodatkowo wzmaga ekspozycja skóry na promieniowanie UV, które zwłaszcza w okresie letnim mocno oddziałuje na nasz organizm.

Powyższe czynniki z biegiem czasu prowadzą do degradacji kolagenuspadku elastyczności i jędrności skóry, upośledzenia mikrokrążenia, które prowadzi do niedożywienia i niedotlenienia komórek i tkanek skóry. Skóra ponadto staje się odwodniona i dochodzi do spowolnienia jej metabolizmu, czyli zwolnienia procesów jej regeneracji.

Aby przeciwdziałać starzeniu się skóry, należy ją skutecznie wesprzeć!

esthechoc
 • zwiększyć zawartość antyoksydantów w skórze
 • zredukować stan zapalny
 • poprawić nasycenie skóry tlenem
 • usprawnić działanie śródbłonka naczyniowego
 • wspomóc komórkowe procesy w skórze
 • poprawić mikrokrążenie w naczyniach włosowatych

 

Wszystkie powyższe procesy mogą zostać skutecznie wsparte dzięki dostarczeniu do skóry epikatechin polifenolowych kakao, które chronią skórę przed procesami starzenia i zapewniają jej promienny wygląd oraz najsilniejszego znanego nauce antyoksydantu ♥ astaksantyny.

epikatechina i astaksantyna

Połączenie tych dwóch składników możemy znaleźć w Esthechoc – wykwintnej ciemnej CZEKOLADZIE!

Można ją jeść bez poczucia winy, gdyż jedna czekoladka zawiera jedynie 38 kcal! Poza tym wpływa pozytywnie na naszą skórę!

esthechoc czekoladki

Badania naukowe przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Cambridge dowiodłyże Esthechoc:

 • chroni skórę od wewnątrz przed procesami starzenia spowodowanego promieniowaniem UV i stresem oksydacyjnym
 • działając w skórze właściwej i tkance podskórnej jest znakomitym uzupełnieniem dla tradycyjnych kosmetyków
 • poprawia mikrokrążenie skóry i jej natlenienie
 • zwiększa procesy detoksykacji skóry
 • zapewnia lepsze odżywienie skóry
 • pozwala odzyskać skórze jędrność, promienność i blask
 • regularnie stosowana pielęgnuje i chroni skórę

 

Zalecana porcja dziennego spożycia Esthechoc to 1 sztuka – 7,5 g. Polecamy stosować systematycznie przez miesiąc, najlepiej wraz z posiłkiem i dobrą kawą! Smacznego i … na zdrowie!

 


*** Dzięki unikalnej technologii Astacelle składniki aktywne są odporne na kwaśne środowisko żołądka i łatwo trafiają do tkanek.

*** Badania naukowe – potwierdzają efekt biologiczny oraz wykazują poprawę biochemicznych i metabolicznych parametrów skóry po 3 tyg. stosowania.

*** Parametry i biomarkery skóry po 4 tyg. stosowania powróciły do poziomu charakterystycznego dla osób w wieku 20-30 lat – badano poziom astaksantyny w surowicy po okresie wysycenia, redukcję zniszczeń oksydacyjnych związanych ze stanem zapalnym, transport tlenu w osoczu, wysycenie tlenem tkanek).

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas

Drodzy Pacjenci,

W trosce o zdrowie nas wszystkich, zgodnie z zaleceniami WHO oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, zwracamy się do Państwa z prośbą o zastosowanie się do zasad epidemiologicznych, które pozwolą nam ograniczyć ryzyko rozpowszechniania się wirusa COVID-19.

W naszych gabinetach wprowadzamy zasady, które obowiązywać będą do odwołania:

 • Po przyjściu do gabinetu bardzo prosimy o skierowanie się do toalety i umycie rąk
 • Prosimy także o korzystanie ze środka do dezynfekcji rąk, który umieszczony jest w rejestracji i w gabinetach zabiegowych i lekarskich
 • Przed wizytą będziecie Państwo zobowiązani do wypełnienia wywiadu epidemiologicznego
 • Pacjentów posiadających karnety na zabiegi prosimy o umawianie się na konkretne godziny i przychodzenie punktualnie, aby minimalizować czas oczekiwania w recepcji.
 • Uprzejmie prosimy o przychodzenie na konsultacje bez osób towarzyszących.
 • Uruchamiamy dla Państwa możliwość konsultacji online­ za pomocą videokonferencji
  z naszymi lekarzami specjalistami.
 • Zachęcamy pacjentów dermatologicznych z przewlekłymi chorobami skóry,
  z problemami trądzikowymi, łuszczycą, AZS i innymi, do umawiania się na konsultacje online, podczas których w razie potrzeby także wystawimy e-receptę
 • Do konsultacji online zapraszamy wszystkich pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą wychodzić z domu
 • Biorąc pod uwagę zalecenia sanepidu, zwracamy się także ze szczególną prośbą do osób przyjeżdżających z zagranicy o kontakt telefoniczny i konsultację telefoniczną
  z lekarzem przed przyjściem na wizytę do lekarza, czy też na zabiegi do pielęgniarek lub kosmetologów.
 • Zwracamy się z prośbą rozliczanie się w formie bezgotówkowej (transakcje kartą płatniczą/kredytową lub BLIK)

Liczymy na Państwa odpowiedzialność i rozwagę, prosimy aby nie przychodzić do nas na wizyty z objawami przeziębienia (gorączka, kaszel, nieżyt nosa itp.).

Prosimy wówczas o przełożenie wizyty, gdyż na pewno będziemy do Państwa dyspozycji w kolejnych terminach.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że jako placówka medyczna, dla zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa naszych pacjentów, obok standardowych procedur codziennego odkażania gabinetów, klamek itp., wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności, pod postacią:

 

 • Monitorowanie temperatury ciała za pomocą bezdotykowych termometrów
 • Udostępnienie naszym pacjentom w rejestracji i we wszystkich gabinetach lekarskich i zabiegowych płynów do dezynfekcji rąk
 • Kilkukrotne w ciągu dnia przecieranie środkami dezynfekcyjnymi klamek, włączników światła, długopisów, lady rejestracji, biurek i innych miejsc, w których przebywają pacjenci.
 • Dodatkowo w naszych gabinetach działają oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji o działaniu przeciw bakteryjnym, przeciw wirusowym i przeciw grzybicznym

 

Serdecznie przepraszamy za niedogodności, dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę z nami!

Życzymy dużo zdrowia!

 

Dr n. med. Ewa Kaniowska

Dr Michał Kaniowski