fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Depilacja laserowa we Wrocławiu
Depilacja laserowa we Wrocławiu

Depilacja laserowa we Wrocławiu, poprawnie nazywana epilacją, to procedura, która pozwala na efektywne usuwanie włosów z niepożądanych miejsc. Polecana jest osobom, u których występuje szczególnie mocne, grube i nieestetyczne owłosienie ciała. Zabieg ten wykazuje wysoką efektywność, również w przypadku braku skuteczności innych stosowanych metod. To jedyny sposób na trwałe pozbycie się włosów!

Laser Vectus

Poznaj nowy wymiar depilacji!

Na czym polega depilacja laserowa we Wrocławiu? Poznaj działanie lasera oraz przebieg zabiegu

W depilacji laserowej w naszym gabinecie we Wrocławiu owłosienie usuwane jest za pośrednictwem wnikającej w skórę wiązki światła laserowego. Następuje wówczas zniszczenie nie tylko samego trzonu włosa, ale również jego cebulki. Zabieg ten należy do metod fotodepilacjnych. Energia produkowana przez laser odpowiada za pochłonięcie melaniny, czyli naturalnego barwnika włosów. Następnie impuls świetlny ulega zamianie na energię termiczną, co pozwala na nieodwracalne zniszczenie cebulki. Proces ten nazywa się fototermolizą selektywną, której następstwem jest uwęglenie macierzystych komórek włosa. Aby uzyskać pożądane efekty zabiegu, konieczne jest optymalne dobranie czasu trwania oraz mocy impulsu. Parametry te ustalane są w oparciu o rodzaj skóry i włosów pacjenta, a także regularne powtarzanie epilacji w odstępie kilku tygodni. Konieczność systematycznego powtarzania sesji wynika ze specyfiki działania lasera, który skutecznie usuwa wyłącznie włosy w fazie wzrostu.

Faza wzrostu włosa

1) Pierwszym etap to  anagen – czyli ogólnie nazwana faza wzrostu włosa

2) Po anagenie następuje katagen  – czyli proces obumierania włosa – proces ten trwa około 2 tygodni

3) Następny etap to telogen – czyli proces spoczynku włosa à>  mieszek włosowy w tej fazie odpoczywa i zbiera wszelkie niezbędne substancje do rozpoczęcia kolejnego anagenu

Wskazania do zabiegów depilacji laserowej to nie tylko względy natury estetycznej, ale również problemy powodujące znaczny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, co wpływa na gorsze samopoczucie a czasem nawet obniżenie jakości życia.  Są to problemy takie jak hirsutyzm – czyli  owłosienie pojawiające się u kobiet w miejscach typowo męskich, nadmierne owłosienie uwarunkowane genetycznie, nadmierne owłosienie wywołane lekami hormonalnymi czy wrastające w skórę włosy i pojawiające się z tym związane stany zapalne.

Podczas epilacji skutecznie usuwają się te włosy, które są akurat w aktywnej fazie wzrostu (tzw. anagen). W danym momencie jest takich włosów od 20-30 %, potrzeba zatem serii zabiegów, wykonywanych w odpowiednich odstępach czasu, aby pozbyć się problemu. Kiedy nadmierne owłosienie jest spowodowane zmianami hormonalnymi, włosy mogą zacząć odrastać, wtedy sesję trzeba powtórzyć.

 

Kiedy zaczęto wykorzystywać laser do usuwania włosów?

Laser do usuwania włosów wykorzystywano jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Dostępne wówczas narzędzia nie były jednak wystarczająco precyzyjne, głównie ze względu na nadmiernie długą falę wiązki. Ograniczenie to prowadziło do uszkodzenia pigmentu włosa bez usuwania go, wywołując jednocześnie negatywny wpływ na skórę. Dekadę później opracowano następny model lasera. Nie znalazł on jednak szerokiego zastosowania w kosmetyce i dermatologii ze względu na duży rozmiar i brak poręczności. Dopiero w 1983 roku udało się skonstruować urządzenie, które zapewniało odpowiednią długość fal oraz optymalny czas trwania impulsu. Pierwszym oficjalnie zatwierdzonym przez amerykańską Agencję Żywności i Leków urządzeniem był laser YAG, który z czasem uległ znaczącym udoskonaleniom. Jak działa obecnie?

Działanie lasera

Dla współcześnie wykorzystywanych laserów depilacyjnych głównym chromoforem jest melanina. Skład chemiczny tego polimeru zależy głównie od warunków lokalnych substratu, a także jego indywidualnej natury. Melanina wstępuje w organizmie naturalnie, nadając kolor zarówno włosom, jak i skórze. We włosach wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje melaniny - eumelaninę o zabarwieniu brązowym lub czarnym, a także feomelaninę, dającą pigment żółtoczerwony. Z uwagi na selektywną absorpcję fotonów światła emitowanego przez laser najlepszy efekt uzyskać można w przypadków włosów brązowych lub czarnych. W depilacji laserowej stosuje się urządzenia, które wywołują jedynie miejscowe uszkodzenie melaniny. Odbywa się to w mieszku włosowym, czyli na obszarze bezpośrednio odpowiedzialnym za wzrost włosa. W trakcie zabiegu pozostała część skóry nie jest ogrzewana.

Jak przebiega zabieg?

Jeśli pacjent cierpi na problemy skórne przed rozpoczęciem serii zabiegów konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. Jeśli nie, pielęgniarka przeprowadza z pacjentem wywiad, oceniając stan włosów oraz typ skóry. Użytecznych danych dostarcza również sam laser, który wyposażony jest w czytnik melaniny. Na podstawie uzyskanych informacji dobierane są parametry urządzenia. Jeżeli nie zostaną rozpoznane żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, pacjent poddawany jest próbie laserowej. Po wykonaniu pierwszego zabiegu, zjawiskiem naturalnym może być wystąpienie zaczerwienienia lub obrzęku na obszarze poddanym depilacji. Objawy te ustępują samoczynnie, zwykle po upływie kilku godzin lub maksymalnie 2-4 dni. Po zabiegu skóra powinna być traktowana ostrożnie Jeżeli zabieg obejmował obszar pach, bezpośrednio po nim nie należy stosować antyperspirantów i dezodorantów. Umytą skórę należy osuszać delikatnie, unikając tarcia i podrażniania w inny sposób. Ewentualne środki złuszczające można zastosować dopiero po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu. Przez ten okres miesiąc po zabiegu nie wolno też opalać depilowanych miejsc. Procedurę należy powtarzać do skutku co 4-6 lub 8-10 tygodni, w zależności od partii ciała oraz indywidualnych czynników. Jesteście zainteresowani? Dowiedzcie się więcej.

 Aby epilacja była skuteczna i bezpieczna zabiegi muszą być wykonywane z użyciem profesjonalnego sprzętu i przez doświadczoną osobę. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi laserem Vectus™. Jest to laser diodowy stworzony przez Palomar Medical – znanego od lat eksperta w technologiach służących walce z niechcianym owłosieniem.

Laser Vectus™  trwale usuwa zbędne owłosienie bez względu na kolor czy karnację skóry a jego skuteczność potwierdzona jest nawet przy włosach blond i rudych. Użyta w laserze technologia sprawia, że cała procedura jest skuteczna, bezpieczna, wyeliminowane zostało ryzyko poparzeń i przebarwień.

Zalety lasera VECTUS™

  • POMIAR MELANINY SKINTEL – precyzyjne ustawienie parametrów zabiegu
  • TECHNOLOGIA PHOTON RECYCLING – ponowne wykorzystanie energii
  • STAŁE CHŁODZENIE ACTIV COOLING – zwiększenie komfortu zabiegu

Laser wyposażony jest w SkinTel –  pierwsze na świecie urządzenie do mierzenia aktywnej melaniny w skórze, które posiada  certyfikat FDA. Dokonuje on komputerowego określenia fototyp skóry za pomocą czytnika melaniny, następnie bezprzewodowo przesyła wyniki do lasera. Palomar Vectus™ analizuje je i automatycznie dobiera parametry zabiegowe na dany obszar. Czytnik melaniny pozwala na ustawienie najwyższej możliwej energii, co daje najwyższą skuteczność zabiegu, jednocześnie wykluczając ryzyko poparzenia skóry. Technologia Photon Recycling wykorzystuje ponownie światło lasera, które odbija się od skóry, dzięki „magicznym lustrom” wbudowanym w głowicę. Cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, co w znaczny sposób zwiększa efektywność zabiegu. Laser Vectus™ ma ponadto wbudowany system chłodzenia Activ Cooling, który zwiększa komfort zabiegu.  Dzięki i skóra chłodzona jest przez cały czas – przed procedurą, w trakcie  oraz bezpośrednio po.

Mniejsza głowica laserowa pozwala na bardzo precyzyjne usuwanie owłosienia nawet z najmniejszych partii ciała i twarzy. Dzięki większej głowicy,  laserowe usuwanie niechcianych włosów można przeprowadzać na większych obszarach, sprawnie i szybko.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej we Wrocławiu? Poznaj opinie o zabiegu i jego ceny

Jeśli interesuje was zabieg depilacji laserowej we Wrocławiu, warto poznać nie tylko opinie o zabiegu oraz jego ceny, ale przede wszystkim wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania. Poddająca mu się osoba musi bowiem spełnić określone warunki. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie wolno się opalać. Skóra w wybranym obrębie depilacji nie może być podrażniona lub sucha. Na tydzień przed każdym planowanym zabiegiem nie wolno używać kremów depilujących, a cztery tygodnie wcześniej także maści oraz innych produktów zawierających retinol, kwasy owocowe, izotretynoinę lub witaminy A i C. Należy też zrezygnować z przyjmowania leków fotouczulających oraz spożywania naparów ziołowych zawierających nagietek lub dziurawiec. Istnieją ponadto określone przeciwwskazania. Nie może być ona przeprowadzana u pacjentów cierpiących na padaczkę, mających tendencję do bliznowców, łuszczycę lub cukrzycę. Nie wykonuje się jej u osób z rozrusznikiem serca oraz kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest także obecność infekcji bakteryjnej, grzybiczej lub wirusowej w obrębie miejsca depilacji. Zabiegu nie wykonuje się ponadto po stwierdzeniu braku efektywności, spowodowanej obecnością włosów rudych, siwych lub blond.

Ceny

Jako zabieg medycyny estetycznej depilacja laserowa nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Cena w ostateczności determinowana jest przez indywidualny cennik każdej placówki medycznej. W zależności od wielkości powierzchni, na której przeprowadzany jest zabieg, cena zabiegu może być różna. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj zastosowanego lasera. Zwykle jednak koszt usługi jest tańszy w przypadku wykupienia określonego pakietu. Mniej kosztowna jest depilacja baczków lub górnej wargi, która zazwyczaj wynosi ok. 90-150 zł. Nieco więcej trzeba zapłacić za usuwanie owłosienia z brody, okolic sutków, środkowej linii brzucha oraz ramion i przedramion - koszt takiej usługi to ok. 250-400 zł. W podobnym przedziale cenowym znajduje się także oferta leczenia zarostu męskiego, np. zapalenia mieszków włosowych. Najbardziej kosztowne są zabiegi w obrębie łydek, ud, klatki piersiowej oraz pleców, których cena to ok. 400-500 zł.

Opinie

Depilacja laserowa ma w większości przypadków pozytywne opinie. Zadowolenie pacjenta zależy jednak w dużym stopniu od profesjonalizmu specjalistów. Jak już wspomnieliśmy, w naszej klinice do wykonywania zabiegu wykorzystujemy nowoczesne urządzenia Vectus. U większości pacjentów przeprowadzenie takiego zabiegu przynosi zamierzone efekty. Sporadyczny odbiór negatywny wynika głównie z faktu, że po wykonaniu zaledwie jednego zabiegu nie da się jeszcze uzyskać oczekiwanych rezultatów. Na skuteczność wpływają też indywidualne predyspozycje pacjentów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do konsultacji.

cykl wzrostu włosa
Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas