Jak zlikwidować cienie pod oczami? Najpierw należy poznać przyczyny ich powstawania. Za „worki” pod oczami odpowiada utrata sprężystości niezwykle delikatnej skóry, której grubość nie przekracza 0,5 mm. Jest ona cztery razy cieńsza niż na brodzie, czole czy policzkach. Co więcej skóra pod oczami nie posiada ochronnego płaszcza hydro-lipidowego, który zabezpiecza przez wysychaniem i szkodliwym wpływem środowiska, poza tym ma ona słabsze włókna kolagenu i elastyny, odpowiedzialne za sprężystość i jędrność.

Dlaczego musimy likwidować cienie pod oczami? Poznaj przyczyny powstawania problemu

Cienie pod oczami zależne są od procesu starzenia okolicy oka, gdzie bardzo dużą rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Głęboko pod skórą wiotczeją też mięśnie, które tworzą jej rusztowanie.

Z upływem czasu skóra wokół oczu traci dobry wygląd. Staje się mało sprężysta, poranne obrzęki zamieniają się w trwałe worki pod oczami, pojawiają się zmarszczki mimiczne, potem statyczne.

Aby zapobiegać i opóźniać zachodzące z czasem procesy bardzo ważna jest profilaktyka – stosowanie filtrów i okularów przeciwsłonecznych, odpowiednia pielęgnacja oraz zabiegi kondycjonujące przeprowadzane w gabinecie lekarskim.

Skąd się biorą charakterystyczne „worki”?

Osobny problem stanowią cienie pod oczami. Sprawiają one, że twarz wygląda na zmęczoną, poza tym dodają lat. Ich przyczyną może być delikatna, płytko unaczyniona skóra. Wtedy to liczne naczynka krwionośne w tym miejscu, prześwitują przez skórę tworząc nieestetyczne „since”. Inną przyczyną jest zaburzenie w przepływie krwi, które na przykład występuje u osób palących papierosy czy „zarywających” noce przed komputerem. Dochodzi wtedy do obkurczania naczyń krwionośnych i zastojów krwi, które widoczne są pod cienką skórą powodując cienie pod oczami.

U niektórych osób cień pod okiem to widoczna odłożona na zewnątrz melanina, produkowana w nadmiarze.

„Worki” pod oczami mogą być też rodzajem reakcji alergicznej lub objawem choroby – cukrzycy, niedoczynności tarczycy, anemii, kłopotów z nerkami czy obecności pasożytów w organizmie.

Są także czynniki powodujące powstawanie problemu, na które mamy wpływ - wiążą się one w dużej mierze z prowadzonym stylem życia. Cienie wywołuje - niedobór snu, przewlekły stres i zmęczenie, niewłaściwe odżywianie się, naużywanie alkoholu i palenie tytoniu, odwodnienie.

Pielęgnacja i leczenie – jak dbać o delikatną skórę? Metody likwidowania cieni pod oczami

<div align='justify'>Domowe sposoby, które pomogą zlikwidować cienie pod oczami, to:

  • odpowiednia ilość snu - 7-8 h
  • zbilansowana dieta – zawierająca niezbędne składniki odżywcze
  • picie dużej ilości wody – przynajmniej 1,5 l dziennie
  • mycie twarzy w zimnej wodzie – pomaga to naczyniom krwionośnym obkurczyć się, co sprawi, że sińce pod oczami zmniejszą się

Bardzo pomocne w redukcji sińców pod oczami są zabiegi przeprowadzane w gabinecie lekarskim. Aby móc właściwie zlikwidować problem, lekarz musi zdiagnozować jego przyczynę.

Właściwa pielęgnacja skóry wokół oczu to podstawa. Kosmetyki powinny mieć lekką konsystencję i zawierać aktywne substancje, pobudzające wytwarzane kolagenu i poprawiające krążenie. Warto aplikować je na skórę stosując elementy drenażu limfatycznego.

Zabiegami lekarskimi, które sprawdzą się doskonale w terapii kondycjonującej skórę wokół oczu są:

  • odżywcze zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem specjalistycznych koktajli lub osocza bogatopłytkowego

Mezoterapia igłowa, czyli nakłuwanie skóry połączone z podaniem celowanych substancji aktywnych, nie tylko pogrubi skórę, ale również poprawi mikrocyrkulację krwi i limfy. Tym samym dojdzie do zmniejszenia widoczności cieni pod oczami.

  • zabieg mikronakłuwania

Zabieg polega na pulsacyjnym, gęstym nakłuwaniu skóry na dedykowanej ampułce. Specjalista podczas zabiegu wybiera głębokość penetracji igły oraz koktajl do mezoterapii mikroigłowej. Zabieg pozwala na pogrubienie skóry i podanie celowanych składników aktywnych.

  • zabiegi karboksyterapii korygujące obrzęki pod oczami

Karboksyterapia polega na śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla. Zabieg zwiększa przepływ krwi i limfy oraz zwiększa odżywienie okolicy zabiegowej, w tym wypadku okolicy oka. Poprawiając ukrwienie i odżywienie, widoczność cieni ulega znacznemu zmniejszeniu.

  • zabieg z tkanką tłuszczową

Terapia łączy w sobie likosukcję i podanie w okolicę oka tkanki tłuszczowej (poddanej wcześniej obróbce) oraz zawartych w niej komórek macierzystych. Komórki macierzyste stymulują procesy regeneracyjne oraz syntezę białek podporowych, a komórki tłuszczowe pełnią rolę naturalnego wypełniacza.

Mezoterapia mikroigłowa

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do mikronakłuwania skóry już we Wrocławiu!

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym

Dwutlenek węgla może pobudzić Twoją skórę do regeneracji

Autogenny wypełniacz bogaty w komórki macierzyste

Zabiegiem, który przynosi także doskonałe rezultaty jest terapia kwasem hialuronowy. Zanim jednak przystąpi się do wykonania tego zabiegu, lekarz musi ocenić jego zasadność. Nie każdy rodzaj skóry kwalifikuje się do tego rodzaju leczenia. Zabieg polega na podaniu w obszar „doliny łez” preparatu z kwasem hialuronowym, który spłyca zagłębienie pomiędzy dolną powieką i policzkiem. Dodatkowo „odsunięcie” skóry od naczyń krwionośnych, powoduje, że nie prześwitują przez nią – zasinienie znika, skóra rozjaśnia się. Zabieg powinien być wykonany bardzo umiejętnie przez doświadczonego lekarza, gdyż umieszczenie preparatu zbyt płytko pod skórą może dać efekt odwrotny od zamierzonego.

Zabiegiem, który daje również bardzo dobre i przede wszystkim długotrwałe efekty, jest przeszczep własnego tłuszczu. Niewielką jego ilości pobiera się z okolic np. brzucha, okolicy kolan i podaje w obszar pod oczami, bruzdy nosowo-wargowe i inne.

Wskazania do zabiegów:

  • cienie pod oczami
  • niewielkie „worki pod oczami”
  • widoczna „dolina łez”
  • fałdy powiekowo-policzkowe

Zabiegi niwelujące sińce i obrzęki okolic oczu pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych efektów estetycznych. Znika problem tzw. podkrążonych oczu, a skóra wokół nich jest bardziej nawilżona, staje się gładka i elastyczna. Dzięki odświeżeniu skóry wokół oczu cała twarz zyskuje świeży, bardziej wypoczęty wygląd.

Przeciwwskazania do zabiegów:

  • choroba nowotworowa
  • ciąża i karmienie piersią
  • ogólny zły stan zdrowia
  • aktywna opryszczka
  • stan zapalny skóry
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • nadwrażliwość na składniki preparatów (np. kwas hialuronowy)

Jeśli borykają się Państwo z widocznymi cieniami pod oczami to zapraszamy do Kaniowscy Clinic! Nasi specjaliści zastosują najbardziej efektywne i skuteczne metody by wyeliminować cienie pod oczami.

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl